Sladký život

Sladký jako sémě cukrovkáře

Již jen jeden den mě i vás ostatní dělí od víkendu, a to je dobře. Kamarád-sklář už od včerejška vyhrožuje, co všechno má v zásobě pro účely víkendových radovánek, a věřte mi, jedná se o aktivity, ze kterých by se zakuckal i otrlý příslušník ruské mafie. Leč uvidíme.

Zlá věc se stala dnes v noci, kdy mi doma bez varování přestal fungovat internet. Všechno je zapojeno, všechno je připojeno, i sám počítač to přiznává, jen prostě nezobrazí žádnou stránku. Už se mi to jednou stalo a Petr Olmer to dokázal zázračně opravit přehozením nastavení něčeho, ale bohužel jsem tehdy nedával pozor a Petr mi dnes nebere telefon, takže můj svět je šedý a prázdný a abych mohl být on-line, vysedávám v práci a nijak mě to netěší.

Naštěstí se dějí i dobré věci, například se mohu těšit na dnešní oběd. Kromě jiného se mezi svatebními dary vyskytla i skvělá nová teflonová remoska a F. se rozhodla, že je čas ji vyzkoušet v akci. Když si naposledy pro inspiraci listovala kuchařkou Jamieho Olivera, měla v očích slibný lesk a já jsem přesvědčen, že dnešní kulinářský zážitek bude z řádu ó-la-la.

Pojďme hovořit ale hovořit i o kultuře jiné než stolování! Na knihy teď nemám moc času, protože jsem znovu propadl kouzlu on-line paření Lineage (ano, dnes se asi bez toho budu muset obejít, děkuji za připomenutí), ale na filmy si čas dokážu najít i tak. V posledních dnech tedy stará Noční můra před Vánoci, která mi ovšem v porovnání s jinými filmy Tima Burtona přišla jako poměrně slaba, a včera 3:10 To Yuma.

Jak jsem vyrozuměl, 3:10 To Yuma byl celkem slavný western z padesátých let, který se k nám v té době ale zřejmě nedostal. Teď vznikl pod stejným jménem jeho remake a recenzenti pějí chválu. Mám tenhle žánr celkem v oblibě, což jistě svědčí o mojí nedospělosti, a tak jsem bylo dost zvědav. A když jsem po dvou hodinách od počítače vstával, byl jsem i dost spokojen.

Pominu-li jeden okamžik, kdy jsem chování hlavního antihrdiny ne zcela pochopil, tak jde o film rozhodně doporučeníhodný. Prostě čest, kolty a prach, to je kombinace, která v tomto případě znovu prokázala, že je pro mne osudovou…snad proto si chci, až se dokopu k udělání zbrojního průkazu, koupit Colt 1911 za spoustu prachů, ale to je vedlejší.

A když už jsme u té audiovizuální zábavy, včera jsem objevil www.joost.com . Přátelé, doporučuji. Lepší důkaz o tom, že klasická televize je mrtvá, byste těžko hledali. Nabídka zatím není nejširší, ale věřím, že je to jen otázka času…nechme se překvapit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Sladký život

  1. Drahý Lobo a drahá F., sice s křížkem po funuse (ehm.. po svatbě), přeci jen mi dovolte ještě pogratulovat k tak významnému spojení.
    A mimochodem, jsem v první polovině Bad Luck and Trouble :o )(Jen jsem považovala za nutné …. se prostě pochlubit.)

  2. eleska: děkujeme pěkně! a chceš říct, jak BLaT dopadne? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>