Stane se něco nehezkého

Síly zla zase jednou vyplují na povrch a znamení pentagramu bude svítit na obloze místo slunce!
Svět je plný protikladů a život lidský není ničím než sinusoidou, na níž se střídají hrůzyplné okamžiky s klidnými. Minulost, přítomnost a budoucnost jsou toho důkazem.

Například včera jsem si naordinoval pokojný podvečer i večer. Z pracovního běsnění jsem zamířil do knihkupectví a po pečlivé procházce mezi regály odcházel se dvěma kousky v rukou. K lepšímu výběru čtiva hrála nevtíravá hudba, slečna za pokladnou se usmívala, jako by myslela na gangbang-triple anal fisting-brutal pissing s nejméně sedmnácti zákazníky, zkrátka klid a mír. Na Míráku (jak příhodné!!!!) jsem se posadil na lavičku před kostel a půl hodiny si v klidu četl. Když už bylo na písmenka špatně vidět, odlevitoval jsem do holobytečku, dal si sprchu, zalezl do postele, a četl si dál až do jedenácti.

Fredericka Forsytha, jestli vás to zajímá.

Nikde nikdo nebyl, ku knize jsem přikusoval arašídy v medu, velebné ticho narušovaly jen mouchy, bzučící nad Šimonovou nafouklou mrtvolkou, a ze zapnuté televize se ozývající mlaskání rodidel beachvolleyballistek. I když u té poslední položky si nejsem jist, zda jsem si to jen představoval, ale zkrátka chápete, že šlo o poklidnou idylu.

Oproti tomu dnešek se zdá být pravým protikladem včerejška a o klidu a míru by hovořili jen ti největší fantastové a snílci. Jakmile totiž pomine pracovní běsnění, já se shledám s enimenem a vyrazíme do jižních Čech navštíviti holiče. Vlastně pivovařiče. Zkrátka kamaráda a prvotřídního sládka Jamona.

Kdykoli se octnete v jeho pomyslných pařátech, nenechá vás odejít nebo usnout, dokud v blízkém okolí zbývá jen kapička piva. A vzhledem k tomu, že naším blízkým okolím bude pivovar, máme se věru nač těšit.

Původně jsme plánovali přibrat s sebou i dámskou společnost, leč z nejrůznějších důvodů všechny oslovené adeptky odmítly. Nevadí. Ono takové pěkné chlapské setkání tří notoriků, co spolu seděli na gymnáziu v jedné lavici a byli postrachem většiny pedagogů, bude mít něco do sebe.

Kdyby Tipsport vypsal sázky, zda se dnes opiju nebo ne, viděl bych to na jasnou jedničku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Stane se něco nehezkého

 1. Spávně cítím v hloubi Tvojí duše depresi nebo je to moje profesionální deformace?

 2. Včera musel být Den knihy. Až mě mrazí, jak podobný program jsme měli. Já jsem nakoupila osm knih a četla jsem si do půlnoci (Murakamiho)…to je ale jen nepatrný rozdíl.

 3. raddar: toho Žaponce jsem přečetl minulý týden:-)
  Akkon: moje duše je naprosto ucházející!

 4. Ten Žaponec je neuvěřitelnej. Přečetla jsem ho na jeden zátah (dneska si dám druhou knížku:-)) Pořád jsem si neuvědomovala, čím je jako tak zvláštní, a pak jsem zjistila, že v každé jeho postavě je ze mě kus:-)

 5. teď jsem se podívala na titul stránky a tak si říkám – diagnostikovat depresi u člověka, co na ni píše, bylo velice inteligentní, žejo ?!

 6. když sem se tě ptala, jestli se něco nechystá, myslela sem přesně takový něco, jako je poučný výlet na jih. sobče!!!

 7. raddar: zlatá slova!
  shrink: ale no tak, ten titul je nadsázka a autorská licence:-))
  Petzka: když ses ptala, tak jsem o tom ještě nevěděl:-)) a třeboň je divoké místo, jehož zrůdností jsem tě chtěl ušetřit:-))

 8. Tak už je to jasný, dnešním dnům vládne literatura. Teď přišla kolegyně, včera nakupovala s kamarádkou v knihkupectví, nechaly tam skoro dva tisíce. A kamarád si opatřoval nové knihy před půl hodinou…a teď to přijde: Před ním Karel Gott! Místo, aby se podíval, co pěvec kupuje, požádal ho o nějakou melodii. Trdlo.

 9. Kdepak. Mistr je suchar. Usmál se a zakoupil knihu, o které už se nikdy nedozvíme nic bližšího. Co tak může číst? Velkou knihu spiknutí světa? Možná nějaké výtvarné umění v kostce…fakt bych to ráda věděla:-)

 10. Tak ne, byla to pry Kamasutra pro gaye, kamarad si vzpomnel, ze ji zahledl koutkem oka…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>