Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat!

Nelineární pnutí času

Při včerejší obhlídce našich latifundií (čti: procházce Královskými Vinohrady) jsme s F. vypozorovali mou podivnou příchylnost k obchodům, začínajícím na M. Jistě není náhoda, že pokud se zastavím u výlohy a s vášnivým zaujetím do ní zírám, je to:

1) Modelářství
2) Móda mladých mužů – metrosexuálů
3) Masna

Dost dobře si to nedovedu vysvětlit, protože je písmenu M jsem doposud žádnou zásadní pozornost nevěnoval, ba dokonce jsem ho možná i tak trochu ignoroval, pominu-li občasné pochvalné Mmmmm po vydařeném sexuálním, kulturním či kulinářském prožitku.

Když jsme u těch prožitků, někoho z vás by možná mohlo zajímat, jak dopadla včerejší premiéra vaření s teflonovou remoskou. Přátelé, kdybych to měl popsat jedním slovem, řeknu Mmmmm! Kuřecí plátky ve slanině a ovoci a zelenině nebyly jídlo, to byla báseň v próze; výrazový tanec; Leonardova skica. Pokud mě někdy přestane bavit lehká obživa mediální mrdky, otevřu si s F. výrazovou restauraci. Ona bude vařit, já točit pivo a rozlévat whisky a bankovní ředitel si při každé mé návštěvě udělá na hlavě bouli o dlažební kostku, tak váženým klientem budu.

Do práce jsem dnes kvůli mimořádně nepříznivé shodě mimořádně nepříznivých okolností dorazil s půlhodinovým předstihem, takže se mi vysmál i vrátný. Předpokládám, že až kolem poledního dorazí kolegové, vysmějí se mi i oni. Včasný příchod má ovšem i svá pozitiva – například tento příspěvek píši proto, že už nic nehotového na práci nemám. Mohu se tedy s klidem oddávat předvíkendovému rozjímání o úloze Krista v mém životě nebo vlivu skupinové masturbace na hrubý domácí produkt.

Potřeboval bych asi nějakou dobrou knihu. Jenže všechny Lee Childy i Jiří Kulhánky už jsem četl; Zatím dobrý jsem jedním dechem zhltl aspoň před půl rokem a Dva proti říši mám slíbené k Vánocům. Čekám na vaše rady!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat!

 1. Ta příchylnost k M – to je tím, že jsi „men´s man“!

  Tip: Jörg Zittlau: Snadno a rychle filozofem

 2. Začínám od M, takže moje rada bude zaručeně dobrá :) radím tedy číst Lee Childy zase od začátku (nic lepšího neexistuje)

 3. Lenča: jasně, jak jsem mohl zapomenout:-)
  asTMA: Zittlau, Zittlau…tam asi nebude moc obrázků, což:-)
  Kozel: píšu si!
  mamed: ne že by mě to už nenapadlo:-)

 4. no, a nebo se koukni na film Manhattan Murder Mystery :o )

 5. „Mmmmm“ po vydařeném sexuálním prožitku zní dost asexuálně….

 6. lobo: No, je to od 12 let, tak asi ne… Vadí to moc? :o )

 7. sistr: Muhahaha!
  Kozel: ano, to by možná také bylo řešení…
  dalimil: tobě bych to taky nikdy neříkal!
  asTMA: od 12 let, tak to bych při troše soustředěné snahy mohl zvládnout:-)

 8. to já dnes do práce vůbec nedorazil. všim‘ sis? že bych měl dovolenou?
  dej si dědu, když toho nováka tak hltáš.

 9. partiovka: tys nebyl v práci? zdálo se mi tam nějak pusto:-) a Dědu jsem samozřejmě četl už dávno…

 10. pionýrská hlídka v tatínkově knihovničceZcela vážně: Valentin Petrovič Katajev – Syn pluku, Ferdinand Peroutka – Oblak a valčík a Louis-Ferdinand Céline – D’un Château l’autre, Nord a konečně Rigodon. Ber to jako dárek novomanželům.
  :D

 11. Drzoun: Hmmm, ta francouzsky psaná věc je pro mě srozumitelná asi jako japonský slabikář:-)
  baryk, asTMA: marnost…

 12. lobo: to nic, já také chodil za školu. ale jistá Anna Kareninová, vážně se tak jmenuje, ve škole dávala pozor a přeložila pro nás ta nesrozumitelná slova. Využij toho. Céline psal o hrdinství i o válčení velmi, velmi zasvěceně…

  p.s. a to nejdůleitější, on byl na té správné straně :)

 13. Pokud rád i něco vtipného, doporučuji Denise Learyho – Rakovinu nevyléčíš
  :-P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>