Pondělí se rýmuje se slovem zkundělý

A to není náhoda!

Od samého rána dnes propadám chmurám jak Frodo Pytlík, když si Gandalf doma zapomněl indulonu. Prostě, čím hezčí víkend, tím je pondělní návrat do reality horší; to je poučka, kterou si na sobě ověřuji už řadu let a přesto mě znova a znova překvapuje svou pravdivostí.

Dopoledne ještě měla být jakási megadůležitá porada, takže jsem se rozhodl, že její účastníky nebudu plašit svým oblíbeným tričkem Ježíš je můj caddy a vzal jsem si hezkou, čistou, voňavou košili. Porada se samozřejmě bez udání důvodu nekonala, a moje košile přišla o svá adjektiva minutu a půl poté, co mi číšník v Demínce postavil na stůl pikantní vepřové nudličky v hutné červené omáčce.

Naštěstí jsem se pak se svými chmurami svěřil kolegům, a jeden z nich navrhl řešení, které se skrývalo v jeho kanceláři, v utajené poličce a mělo podobu lahve Tullamorky. Odhodlaně jsem se k danému řešení přisál, a pak ještě jednou, a začalo se zdát, že na světě přeci jen není tak nehezky. Chápu, že si říkáte, jak znalec mého typu vůbec může Tullamorku pozřít, ale doba je zkrátka zlá a je nutno přinášet oběti.

Je tedy pravda, že po večerech s F. slavnostně testujeme skotské singlemaltovky, že nápoje mladší dvanácti let považujeme za lepší ekvivalenty čističe WC, a že dokážeme hodiny a hodiny vymýšlet slova, která by popsala chuť, kterou vám na patře nechá první doušek Glenmorangie, ale občas je zkrátka nutno se snížit na plebejskou úroveň.

Teď mě ještě trochu usmiřují s realitou i skvělé makové buchty, které lze výměnou za osm korun kus dostat v pekařství nedaleko mého pracoviště. Jsou sladké a křehké a jejich náplň je vše, jen ne ošizena; výsledkem je hranatý balzám pro duši, po jehož konzumaci je žádoucí si vyčistit zuby.

V důsledku toho jsem tedy v současné době už jen minimálně nevrlý a pár lidí možná oblažím i náznakem úsměvu, ukáže-li se, že si to svou pilnou prací pro korporaci zaslouží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Pondělí se rýmuje se slovem zkundělý

 1. empatiahm,nieco podobne prezivam kazde pondelkove rano aj ja. Nechce sa mi hodnotit stylistika,forma a obsah textu, len prejavujem spoluucast a tichy obdiv nad tym,co vsetko si dokazal v pondelok rano zjest,fakt,klobuk dolu. Mimochodom,slovensky ekvivalent ,,zkundely“ nahodou nepoznas?

 2. sonya: díky, jen je nutné podotknout, že ráno jsem nesnědl nic, šlo o oběd:-) a ten ekvivalent musí někdo vymyslet:-)

 3. hm,aj tak,obed- to predsa zavisi od toho,kedy si vstaval,nie :-D Zkundely,to je celkom vtipne slovo,len si nedokazem ani len predstavit,co by to mohlo byt. Nehorazna abstrakcia pre mna :-D

 4. :-D Lobo! Při čtení odstavce o whiskey, těsně před poslední větou, mne napadlo, že možná dostáváš rozum a že místo holdování devětašedesátce budeš konečně pít něco, co se pít dá.

  Škoda té poslední věty, škoda jí!

 5. Linet: zapoměl jsem zmínit, že mezi čtyřletým balastem vyčnívá perla nejzářivější, VAT 69! po svatbě máme doma asi deset lahví, takhle vypadá nebe:-)

 6. for loboAha,tak dik. Opat som o nieco bohatsia :-D Mozem ti s niecim pomoct aj ja,ako detto,chapes,medzinarodna lingvisticka kooperacia o semantike nevidaných slov :-D

 7. jak to,že jakmile začneš rozebírat zkundělý pondělí,vizoura a buchty s mákem,dopisují si s tebou jen samé ženy?Tohle jsou ta témata,která s nimi navazují kontakt?musím se ještě hodně učit… :-)

 8. sonya: ze sémantiky mám zkoušku, za jedna…
  baryk: ano, rád ti budu v hledání ženolapných témat nápomocen!
  Daves: tak to je zlé!

 9. baryk: Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zdaleka nejúchvatnějším tématem je „kočárkárna“. A v žádném případě to nesouvisí se skutečností, že mi po jamonově pivu závratnou rychlostí roste břicho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>