Smart move, karma; smart move

Do důchodu!

Jak jste možná dokázali z titulku usoudit (a možná taky ne), v posledních dnech mě i F. okrádá o čas sledování seriálu My Name Is Earl – a to je dobře. Ten seriál není sice vtipný nějak třeskutě, ale vtipný je, a hlavní hrdinové jsou tak zoufale sympatičtí nýmandi, že se jim nedá odolat. A navíc si autoři příliš nelámali hlavu s politickou korektností, takže jednonohá dívka má beznohého milence a je to zábavné.

Co zábavné není, pochopitelně, je všední život, najmě pak ten pracovní. Snažím se sice dobu, strávenou v kanceláři, redukovat na naprosté minimum, ale i tak to na mně stále zanechává negativní stopy. O to větší šoky pak prožívám při setkání s některými mně blízkými lidmi.

Tak třeba včera; to jsem se potkal s Anthonym. Anthony je, jak jste možná dokázali z jména usoudit (a možná taky ne), cizinec, jmenovitě Angličan, manžel mé dlouholeté kamarádky a bývalé kolegyně. Má řadu výtečných vlastností, a z nich jednu nejvýtečnější – je skandálně bohat.

Za svůj blahobyt však nevděčí dědictví nebo životu za hranicí zákona. Prostě měl dobrý podnikatelský záměr, štěstí a obětoval své práci několik let, a teď už hezky dlouhou dobu vydělává podle mých odhadů za den asi tolik, co já za měsíc – a to můj plat v některých společenských kruzích vyvolává závistivé dohady a útoky. Což zcela nechápu.

Ale zpět: Potkal jsem se s Anthonym a ležérně jsme hovořili o svých plánech na příští dny a týdny. A zatímco já jsem se pochlubil chystaným víkendovým výletem na rozhlednu (s F. a kamarádem-sklářem a kamarádem-právníkem a rychlou záchrannou službou na telefonu), Anthony s bezelstným úsměvem vyprávěl:

No, zítra musím ještě na pár dní pracovně do Anglie, pak konečně letíme na svatební cestu do Bhútánu, pak budou Vánoce, no, a říkal jsem si, že na konci roku přestanu pracovat, odejdu do důchodu a budu se věnovat jen svým koníčkům.

Řeči o důchodu jsou pochopitelně jen nedokonalým překladem z anglického to retire, Anthonymu je jen něco málo přes čtyřicet a vypadá na slabých pětatřicet. Přesto jsem pod tíhou jeho promluvy zavrávoral, pogratuloval mu ke skvělému rozhodnutí a nabídl se do fuknce důchodového asistenta.

Pochopte, já mu to opravdu přeju, je to zasloužený úspěch. Ale zároveň nejde nezávidět – alespoň já to tedy nedovedu. Nesuďte mě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Smart move, karma; smart move

 1. soudím, kdo je moudrý, jednou týdně snad se pootočí za sebou…

 2. Nevím jak ostatní, ale já… tě chápu – zcela.
  No, ehm.. nechtěl by Anthony nějakou podržtašku třeba? Za nějaké ty drobné co mu jistě vypadávají z kapes kudy chodí?:o)

 3. dodo doležal: o tom není pochyb!
  eleska: jestli to místo bude volné, tak bude moje:-))

 4. 1) Je Anthony ženat? Nemusí vypadat ani jako Wentworth, to bych mu odpustila…

  2) Moje nejoblíbenější scéna z MNIE je ta, kde se Randy vyděsí slepice v obchodě a pokusí se proběhnout skleněnými dveřmi. (Takto napsáno to příliš, uznávám, nevyzní…)

  3) „Nesuďte mne! Ani můj Natuzzi gaučík!“

 5. Linet: Kdepak ženat, je jen manželem dlouholeté Lobouškovy kamarádky, to jistě nebude nic vážného. :o )

  Lobo: Esi mu to přeješ, není to žádná závist, ale prachsprostá touha!

 6. Linet: 1) viz asTMA; 2) tu jsem viděl zrovna včera a plakal jsem smíchy; 3) nesuď mě!
  Michal S.: :-) )
  asTMA: prachsprostý lust!

 7. ano, to jsem zapomněl zmínit, ona kamarádka to tu občas čte:-)

 8. Bacha, Linet, sedím kousek od ní a je vskutku nepotěšena! :)
  Lobo, já ji speciálně upozornil, neboť si v rámci jejich rodiny buduju zázemí pro výběrové řízení na podržtašku. Zítra přijdou na řadu švestičky.

 9. Linet: Wentwortha stejně podle všech možných indicií děvčata příliš nezajímají…a Anthonyho škála obličejových výrazů je oproti dvouvýrazovému Millerovi neporovnatelná. Naštěstí…

 10. A mimochodem…gaučík Natuzzi patří shodou nevysvětlitelných náhod…Anthonymu :o )

 11. adbar: ty zrádče:-))
  baryk: ne!
  F.: svět je tak malý!

 12. …protože správná odpověď je, že Anthony je vždy a jedině Hopkins!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>