Nájezd barbarů

Je snadné být věštcem

Měl to být decentní výlet, ale kdepak! Poslední situace je taková, že my jsme v autě čtyři, vy jste v autě čtyři, a ještě jedou kamarád Sob s Eldou, kamarád Kosárek s Danou a Petzka s Pavlem, vypočítával mi před chvilkou kamarád-sklář do telefonu a já se ve zlé předtuše zachvěl.

Jistě není náhoda, že výše zmíněná sestava takřka přesně koresponduje s běžným složením tvrdého jádra většiny akcí, kterých jsem se za posledních deset let zúčastnil. Malý penzion v Lužických horách, jehož majitel nás prý již se slzami nadšení v očích očekává, zřejmě prožije kapitolu, kterou z jeho kroniky bude lépe vytrhnout.

Krom nás prý bude v penzionu přítomna ještě menší skupina Němců, takže předpokládám, že nejpozději dnes o půlnoci dojde na bujaré tance na hospodských lavicích, násilné svlékání dirndlů či skákání na židlích kolem stolu. Jinak je mi ale scénář celého víkendu naprosto jasný:

Dnes večer všichni dorazíme na místo. Budeme znaveni pracovním týdnem a cestou, takže se ubytujem (pokoje po čtyřech, aby noční opilecké hledání partnerky bylo okořeněno nejistotou) a bez velkých okolků zasedneme ke stolům. Piva se budou střídat s panáky, někdo něco rozlije, někdo něco rozbije, já a kamarád-právník velmi pravděpodobně budeme vyřvávat naše oblíbené hity Insane In The Brain a I Just Died In Your Arms Tonight. Spát půjdeme ve stavu neutěšeném, a od všech mužů se očekává bohatýrské chrápání, zejména od kamaráda-právníka, který bude se svou milou (mimochodem takřka přesnou dvojnicí Salmy Hayek) přebývat na pokoji se mnou a F.

Ráno mě v sedm hodin vzbudí kamarád-právník svým kašlem, to je jisté; občerstvíme se snídaní a vyrazíme někam na výlet. Ujdeme předpokládám kolem patnácti kilometrů, prokládaných zastávkami v každé hospodě, která se nám postaví do cesty, večer se vrátíme do penziónu a ač budeme znaveni cestou, bez velkých okolků zasedneme ke stolům a navážeme na krásný výkon z páteční noci.

V neděli ráno mě vzbudí kašel kamaráda-právníka, posnídáme, možná dáme ještě jeden výlet, nasedneme do vozidel a rozjedeme se vstříc pondělku, který bude o to truchlivější, že většině z nás bude trochu divně.

Inu, nejsem přítelem velkých slov, ale tohle je jasné: Svým způsobem se těším!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Nájezd barbarů

  1. Veber: je. z některých úhlů jsou k nerozeznání.

  2. Insane In The Brain?!!!
    To je oblíbená píseň mého chotě, pokud má dobrou náladu (rozuměj hladinku) a většinou to věští průser…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>