Sabotáž!

Beastie Boys by mohli vyprávět

Včera jsem už takřka završil vleklé úsilí o nejděsivější svatební video novověku. Z onoho dne, kdy jsme se s F. sezdali, totiž byly natočeny tři hodiny materiálu; každá vteřina měla svůj smysl a jediný záběr nebyl zbytečný, přesto jsem si (podle mého názoru celkem rozumně) říkal, že ani moji výjimečně otrlí přátelí by sledování něčeho takového nemuseli přežít.

I zavřel jsem se do střižny. Můj pověstný smysl pro ironickou zkratku zaúřadoval a po pár hodinách klopotné práce jsem tři hodiny zredukoval do čtyřiceti minut. To není zlé, ale řekněte sami – chtěli byste se dívat na čtyřicetiminutové video, byť v něm vystupují krásní lidé, kteří říkají a dělají krásné věci?

I zavřel jsem se do střižny ještě jednou a výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Zbylo devatenáct minut záběrů, z nichž by se F.A.Brabcovi zamotala střeva. Ale je tam všechno. První polovina zachycuje dění ještě za střízliva, ale přesto si myslím, že není úplně nezajímavá. Nu, a druhá polovina dokazuje, že až se bude hledat mladý filmař, který by měl nést vlajku Piera Paola Pasoliniho, tak v mém bezprostředním okolí jich je hned několik.

Je tam všechno; exování dvoudecových kapitánů, filozofické debaty, divoké tance, nezdařené jazykolamy, jitřní zpěvy. Myslím, že ještě nikdy nebyla skupinka tak inteligentních lidí zachycena v tak ponižující mentální kondici.

Odvážný střih si žádal i odvážný hudební doprovod, alespoň jsem to tak cítil. Hlavní skladbou celého videa je tedy Sabotage od Beastie Boys, jistě jedna z přelomových skladeb dvacátého století. Pravda, trochu se obávám, že pokud se video dostane do rukou (respektive před oči) někomu, kdo si libuje např. v barokních flétnách, tak může dojít k jistému zklamání, ale to je zkrátka riziko podnikání.

Celý dokument je momentálně ve fázi převodu do co nejvíc user friendly formátu, ale jeho celkové dokončení je otázkou spíše hodin než dní. Poté bude vydána přísně limitovaná kolekce, kterou s F. rozdistribujeme mezi ty, kteří se veselice zúčastnili – aby nezapomněli a v budoucnu případně měli čím strašit své potomky.

Another job well done!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Sabotáž!

 1. pedropo: to asi nepůjde, některé části videa jsou opravdu explicitní:-)

 2. partiovka: ty jako host své cd dostaneš, budeš-li tedy chtít:-)

 3. Kozel: právě že jediná pořádná pornoscéna (tvá) zachycena nebyla:-)

 4. to je ta nejlepší zpráva tohoto roku!
  vlastně i pro budoucí generace, pokud se to někdo rozhodne pouštět potomkům. budoucnost lidstva je zachráněna!

 5. Kozel: ale bude to budoucnost šedivá a nepohupující se!

 6. Já to taky chcividět! BB a jejich Sabotage znám dobře, teď ještě ten novej klip k tomu…

 7. traxina: no, nevím, jak jsem psal – je to nebezpečné zboží:-)

 8. traxina: Fakt jo? Mně teda videa z cizích svateb vždycky dost otrávila (a skoro i to naše tříhodinový, podruhé už to vidět nemusím). Horší jsou snad už jen videa z cizích dovolených…

 9. wow.už se nemůžu dočkat.bude to jistě kim ki duk,střižený vláčilem a troškou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>