S nožem na poradu

A to ani nejsem šikanovaný finský student!

Úterý je pohříchu dnem porad, a tak není divu, že se mi ráno nevstávalo lehce – vize dopoledne, které strávím debatami o věcech, které mě nezajímají, s lidmi, kteří nejsou mé společnosti hodni, by otrávila i člověka odolnějšího, než jsem já. Tím spíš, když občerstvení během porady má podobu lahve neperlivé aquily – je to jistě skvělá věc, když si člověk chce vyčistit zuby nebo propláchnout oči, ale pokud hledáte něco, co by vás po ránu nakoplo a postavilo na nohy, hledejte jinde.

Například v malých vietnamských obchodech! Kamarád partiovka mě nedávno seznámil s nejnovějším hitem mezi ochucenými vodami – mateřídouškový a meduňkový Rajec! Nechci tu dělat reklamu, navíc neplacenou, ale pravda je, že tahle dvě pitiva pár chvil mocně ohrožovala dominantní postavení lightky v mém pitelníčku.

(A nechci tu číst žádné nedovtipné narážky na poslední slovo předchozího odstavce. Ne, nechtěl jsem napsat pytelníčku, protože takové slovo neexistuje. Chtěl jsem vytvořit ekvivalent jídelníčku, a nápojový lístek mi přišel příliš vágní.)

Zpět ale k poradám. V mé nové kanceláři (ano, zase jsem se přestěhoval, teď sídlím v nejvyšším z korporátních pater, jestli vás to zajímá) vlastním taktické místo u okna. Jednak ovládám topení, jednak bych v případě požáru a zaseknutých dveří mohl budovu i život opustit plavným skokem, a jednak mě proti oknu ostatní lidé v kanceláři vnímají pouze jako nezřetelnou siluetu, což je výhodné právě při poradách.

Takže, když mě dnes porada přestala bavit (= když začala), mohl jsem si beztrestně krátit dlouhou chvíli tím, že jsem z batohu vylovil svůj požárnický nůž, ostrý jako ranní stolice po večeři v KFC, a systematicky jím opracovávat svoje kalhoty.

Víte, před časem jsem si totiž pořídil jeansy ve stylu boot cut, což znamená, že si při chůzi přišlapáváte nohavice a vznikají tak nepěkné cáry visící tkaniny. Džínovina je pevná, ale co zmůže proti hasičskému noži? I stalo se, že když porada konečně skončila, měl jsem džíny jako nové, stůl pokrytý vrstvou odřezaných kusů zmrzačené textilie, a mohl jsem tedy považovat dopoledne za dobře strávené.

Jen nevím, co si na poradě budu řezat za týden.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “S nožem na poradu

  1. Přesně z tohoto důvodu nechodím na porady,i když už sem zaslechl přání nadřízených,že by mě taky rádi viděli.Alespoń jednou týdně.Jenomže pokud bych si musel krátit nezáživnou poradu záživnou úpravou kalhot,bojim se,že po poradě odcházím v boxerkách z kvalitní džínoviny.Potom by to netrvalo týden a byl by ze mě zástupce ředitele jak vyšitej.

  2. Ano, napojovy listek je prilis vaginalni. Pytelnicek je diametralne odlisneho charakteru…

  3. Red_Devil: a bez háčků a čárek to vypadá ještě hůř…pytel nicek, ou, ou!
    Linet: co ty můžeš vědět? :-) )

  4. a na příští poradě můžeš mít stůl pokrytý odřezky z pytelníčku….

  5. navrhuju řezat předkožku, pokud ji teda ještě vlastníš

  6. obávám se o stav tvých chuťových buněk – na fakt, že někdo může mít rád (může být schopen vypít) lightku, jsem si nějak zvykla. Ale bylinkový Rajec?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>