Víkend je boj

A tys ho předčasně prohrál

Pátek má pro mě zvláštní příchuť. Pracovní dopoledne je pracovně hektické, ale přesto už se kdesi v hypofýze klube otázka: Jaká dobrodružství na mě asi v následujících dvou dnech čekají? Kam osud mé kroky zavede? A zdalipak mi potom nebude divně?

Největší maloměstskou událostí víkendu bude pravděpodobně kolaudace enimenova nového bytu za pět milionů; lze očekávat divoké orgie na neoburžoazním nábytku, zpovzdálí uctivě sledované davem spolehlivých a olivrejovaných sluhů. Není mi však dáno přizdobit akci svou přítomností; jeduť se svou milou F. do Brna.

Nemyslím si ovšem, že je to volba horší – ba naopak! Jak jsem se dozvěděl, naši společní brněnští přátelé pro nás mají nachystaný bohatý kulturní program. Jeho vrchol je naplánován na sobotní večer, kdy máme zamluvený stůl v restauraci.

Není to ovšem jen tak ledajaká restaurace – je to zařízení, ke kterému jsem během svých dávných cest do Brna citově přilnul a kde jsme toho s F. zažili mnoho hezkého (například v prostoru toalet). A navíc jde o restauraci, která prý byla nedávno podrobena drastické modernizaci, jejímž výsledkem byla instalace samovýčepů.

Pochopte, jsem původem chlapec z maloměsta a dosud jsem měl zkušenosti pouze se samoobsluhou, samohanou a samohanou v samoobsluze, takže takovéhle novoty mě udivují. Představuji si, jak sedím u stolu a místo čekání na nedochvilného číšníka si jen léty naučeným pohybem do skleněného džbánku lahodnou tekutinu z pípy doplňuji, hmmmm, to bude moc fajn.

I když výsledek je podle mě jasně predikovatelný: vypiju toho mnohem víc, než kdybych byl odkázán na číšníka, zaplatím mnohem víc a ráno mi bude mnohem divněji. Ale co – kdo se dal na vojnu, musí bojovat!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Víkend je boj

  1. Že se otázky klubou v hypofýze, to je pro mě vzácný poznatek. Člověk se každý den naučí něco nového…

  2. F.: od toho jsem tady!
    verunka: ne, pět mega bude stát jen ta kolaudace:-)

  3. samovýčepnictvím přestává být z pití piva kontaktní sport.To odmítám jménem fandy a radka…!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>