Už teče!

Když se podaří, co se dařit má

Možná se mezi vámi najdou dvě či tři zbloudilé duše, které se zajímají, jak dopadla má sobotní návštěva brněnského samovýčepu. Inu, dopadla přesně podle očekávání: Já a F., posíleni skvělým indickým obědem, jsme se do restaurantu vlámali pár minut před domluvenou seancí, naši moravští přátelé Tereza a Aleš dorazili na čas a začala zábava.

Samotný mechanismus pípy a vyplachovadla půllitrů je jednoduše ovladatelný, digitální displej měří vytočenou litráž s přesností na setiny litrů, a co je nejhorší – na několika místech v restauraci se na velkých obrazovkách ukazuje průběžné skóre jednotlivých stolů. Zrádní vynálezci dobře vědí, že zahrát na soutěživou macho strunu vždycky přinese výsledek.

Chopil jsem se role samozvaného vůdce a vedl náš čtyřčlenný tým do boje. A šlo to krásně: Největším konkurentem nám byl stůl č.2, kde ovšem sedělo hned osm lidí. Dlouho byl náš souboj vyrovnaný, pak se č.2 dopustil taktické chyby v podobě objednání večeře. Využil jsem jejich zaváhání a s rozhodností admirála Nelsona jsem vkormidloval náš stůl na vedoucí příčku; následující skoro dvě hodiny se nám ji dařilo držet.

Zběsilé konzumační tempo ovšem nešlo udržet dlouho. Zejména, když do potyčky zasáhly i zákeřné stoly č.6 a 7, obsazené početným mužským osazenstvem v nejlepších pivních letech. Před takovou zlovůlí osudu jsem byl nucen se sklonit a uznat porážku, ovšem je mi jasné, že kdybych s sebou příště přivezl několik ostřílených kamarádů z maloměsta, vítězství je naše.

Každopádně jsem z nového způsobu distribuce chmelové pochoutky nadšen, skoro tak nadšen, jak mi včera bylo špatně… A jelikož obrázky, byť pořízené mobilem, mají větší vypovídací schopnost než moje neumělé věty, zde hleďte:

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Už teče!

 1. Oznamuji, že obrázky nejsou načtené! Byl by možno odkaz na ně? Nezobrazují se mi jak v Opeře tak v exploreru!

 2. G: to je ale zvláštní! ale ony zas tak přelomové nejsou… :-)

 3. Pokud jsi chlapec z malovesnice, tak přelomové jsou!:-)

 4. podnikDotaz: jak se to daří obsluhovat po (3-5-8-lobo) pivu? ;)
  jsem študoval ten návod, a nevím, nevím, co bych tam po pár pivech mačkal resp. na čí účet bych si to mačkal ;)
  http://www.mamut-pub.cz/

 5. Pro všechny, co si myslí, že je v Brně jenom jedna hospoda se samovýčepem kdesi u nádraží: Není!

 6. chlape, a vis, ze to je i v praze, ze jo? kousek pod pavlakem… a slysela jsem, ze i nekde u florence…

 7. ja tradicionalista odmítám podobné experimenty s hospodskou tradicí..pingl je pingl a mašina ti káfko s rumem neuďelá,ani tě nenechá pít na sekyru a ani po tobě neuklidí zvratky…!!!

 8. G: no, jak myslíš:-)
  Toony: my jsme se dohodli, že pro celý stůl bude jeden společný účet, bylo to mnohem snazší:-)
  erie: slyšel jsem o tom, leč dosud jsem neozkoušel…
  baryk: pochop, funkce pingla je zachováná, jen nemusí nosit pivo, a tak má mnohem víc času na dělání káfka i uklízení koláčů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>