Povinnost volá!

Počtvrté a snad ne naposled

O mně se obecně málo ví, že také dělám chyby. Ale dělám. A když už nějakou udělám, dokážu ji přiznat poctivě a čestně, jako Mirek Dušín v dnes již zakázaném, ale slavném příběhu Rychlé šípy radí: Indulona zvládne slona!

Před časem jsem se třeba ofrňoval nad Danielem Craigem coby Jamesem Bondem. Ovšem, jakmile jsem Casino Royale viděl, ihned jsem začal halasně na svůj omyl poukazovat a sypat si popel na hlavu (obrazně, ovšem), protože lepší Bond než Craig prostě neexistuje.

Nu, a včera jsem procitl z dalšího svého pomýlení. Když se před časem začaly objevovat informace o Call of Duty 4, nabručeně jsem ohrnul ret: Co je to za hloupost, Call of Duty s příběhem ze současnosti? Vždyť přece tahle série byla vždy jen a výhradně druhoválečná, a pevně se držela zavedených klišoidních lokalit Stalingrad-Normandie-Nijmegen-Ardeny-Berlín a všichni byli spokojeni.

Jakmile jsem ale včera CoD4 nainstaloval, znovu jsem sáhl po pomyslném pytlíku s popelem. Wow! Grafika je úžasná! Z atmosféry se mi ježí chlupy! Příběh naprosto bez chyby! Hudba strhující! A moderní zbraně jsou o tolik lepší než ty druhoválečné! Nic proti staré dobré M1 Garand, pochopitelně, ale kropit arabský teroristický ksindl ze dveří nízko letícího vrtulníku těžkým kanónem, to je naprosto jiná káva.

Nemá smysl se příliš nořit do detailů, ty si můžete najít v každé recenzi. Jedno je jisté – prozatím je Call of Duty 4 nejlepší first person střílečkou, která se mi dostala do ruky. Je otázkou, jak dlouho jí tenhle primát vydrží, ale to teď není podstatné. Důležité je jen to, že je to skvělá zábava, že včerejšek jsem propařil a dnešní odpoledne a večer pravděpodobně nebudou jiné.

Jen není divu, že dnes jsem v práci mnohem víc jako na trní než kdy jindy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Povinnost volá!

 1. Jak dlouho?No, maximálně do toho večera, než ji dohraješ:). Jak jsem slyšel, tak pět hodin hraní a nazdar.

 2. Jasper White: taky mám pocit, že včera jsem se dost přiblížil ke konci a dneska to padne…škoda, ale i tak to stojí za to!

 3. Já mám pro tebe na večer připravený ale zcela jiný program! :o p

 4. P~O: copak pac-man, ale tetris!
  F.: až přijdeš z práce, už bude zřejmě dohráno:-)

 5. jó tetrísek! ten byl vždycky základem každý slušný lanpárty!

 6. kosárek: na tetrísku a agentu usa to stojí a padá!

 7. obavam sa, ze na to mi nebude stacit komp, kedze som uz dlho nemodernizoval… ale aspon slintam nad screenshotmi

 8. úúú.to tě teď asi do vánoc na dobříši neuvidíme,co:-)?

 9. baryk: prosím tě, nepodceňuj moje hráčské kvality! včera bylo dohráno…

 10. CoD4 a jiné lahody (Crysis) mne přiměly již 14 dní celou pracovní dobu mačkat F5 na webu PC shopů u GT8800…a ona stále nikde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>