Třídní sraz

Kvas a třas

Tak prý je to už skoro deset let od okamžiku, kdy jsme obdrželi maturitní vysvědčení! Je to k nevíře, připadá mi, že je to sotva měsíc, co jsme se s enimenem před každým předstoupením před zkušební komisi posilňovali fernetem, a to tak mocně, že když došlo na poslední předmět, angličtinu, a enimen si vylosoval zlé a zákeřné téma My best friend, popisoval mě angličtinářce zhruba stylem He is bad…very bad…very, very bad.

Nu, čas letí jako bláznivý, a snad proto se jedna z našich bývalých spolužaček rozhodla zorganizovat třídní sraz. Pomáhal jsem jí sehnat nějaké adresy a telefonní čísla, a tak ke mně pojala náklonnost a svěřila se mi s detaily svého plánu, zejména pak s místem konání.

A to jsem musel zasáhnout! Protože zamluvit si stůl v sobotu večer v podniku, kam se chodí občankou dosud nevybavená mládež osahávat pod diskokouli, to je v mých očích strategická chyba. I začal jsem nenápadně naznačovat a zlehka oťukávat, až jsem dosáhl svého: Třídní sraz se odehraje v nejmilejším podniku.

Takže pro mě to bude mít to kouzlo, že prostě půjdu do té samé hospody, kam bych v sobotu šel tak jako tak, ale počet mých spolužáků, které tam potkám, bude o dost vyšší než obvykle. Ne nadarmo jsem si už jako malý chlapec listoval Machiavellim a Vladařovi dokresloval komický knír…

Jsem samozřejmě člověk opatrný, takže pro jistotu se zajdu do nejmilejšího podniku podívat už dneska. Jednak proto, že je pátek, jednak proto, že na mě bude čekat okruh blízkých přátel, dychtících dozvědět se, co je v hlavním městě nového (minule jsem je vyprávěním o podzemním vlaku mile rozrušil), a hlavně proto, abych číšníkům jasně připomněl, že za zítřejší zvětšenou návštěvnost i útratu budou vděčit mně, a že by se jejich vděk mohl nějak projevit.

Předem avizuji, že žádné fotografie s sebou neponesu a velmi bych ocenil, kdyby se stejně zachovali i ostatní spolužáci. Fotografie totiž kradou duše a to já si nemůžu vzít na svědomí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Třídní sraz

  1. Pche, takový postpubertální blbosti jako deset let po maturitě už mám skoro deset let za sebou!

  2. Snažím se, ale mám strach, abych za dalších deset let nevypadal podobným zombiem jako Božský Karel. Nebo Helenka Vondráčková – hrozně stará holka.

  3. Paželv: naštěstí se můžeš obklopit mladými přáteli:-) na Mikuláše s námi počítej!

  4. a bude to dnes generálka se vším,co k tomu patří :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>