Korzárská očka

Někdy jsem prase

Čas od času mnou zacloumá mocná touha dát si něco prudce chutného a nápadně zdravého; ve většině případů mám tento stav spojen s kocovinou, respektive s fází tzv. poopičního hladu. Ovšem včera na mne tato touha dolehla zcela za střízliva, a o to to všechno bylo horší.

Pochopte, asi padesát metrů od naší korporátní budovy je malé řeznictví, oplývající lahůdkami, které se od bakteriologické zbraně liší jen jednou dvojnou vazbou (doufám, že mě čte moje bývalá chemikářka). Ve svých chvílích slabosti tam chodím nakupovat pivní rohlíky a k nim tu sekanou, tu pochoutkový salát, tu klobásu, tu masovou kouli, tu domácí paštiku – a stále se vracím; zřejmě do svých výrobků míchají kromě aditiv i nějaká adiktiva.

Nu, když jsem do řeznictví zašel včera, mou pozornost upoutala ta část chladicího pultu, kde byly vystaveny rybí výrobky. Boj se sebou samým trval jen chvilku, a už jsem si v kelímku odnášel dvě věci, u kterých bylo napsáno korzárská očka.

Doma jsem obsah kelímku přemístil na talíř. Už jen na pohled ve mně pokrm vzbuzoval pocity štěstí: Vyvážená barevná kombinace bílého sledího masa, oranžového oleje, červených a zelených paprik a bělavé cibule by dostala do varu i indického svatého muže. Opatrně jsem zakrojil, nabodl, po jazyku poválel, ku půnebí přitiskl a polkl. Ááááááá! Do těla se mi začaly vyplavovat endorfiny v dosud nevídaném množství a srdce se rozbušilo dvakrát rychleji. Taková dobrota to byla.

No jo.

Jenže o pár hodin později, když už byla doma i F., nám začal v bytě vřeštět pavián, nakažený vzteklinou a kapavkou zároveň. Vyplašeně jsem se díval z oken i dveří, ale pavián se skrýval. Až po pár chvílích duševního zmatku jsem seznal, že nevřeští zuřivý opičák, ale moje útroby. Plaše jsem si přikryl břicho dlaní, ale nezafungovalo to. Leč zaťal jsem zuby a silou vůle se snažil rozhádané vnitřnosti uklidnit.

O pár desítek minut později jsem měl pocit, že se mi v břiše odehrává něco na způsob španělské občanské války a dokonce jsem musel přerušit sledování čtvrtého dílu druhé série seriálu Dexter a odebrat se k porcelánovému telefonu.

Vůbec ale nevím, jestli vás něco takového může zajímat. Nicméně už je mi dobře a příště hodlám experimentálně vyzkoušet, zda korzárská očka jsou s mým metabolismem opravdu neslučitelná, nebo zda šlo jen o jednorázové selhání!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Korzárská očka

 1. Tak pro příště nepřeju jen pevné nervy, ale i pevnou stolici.

 2. eleska: ty jsi opravdová kamarádka:-))
  Liška Ryška: loď potopena, řekl bych…

 3. Jo, tak to znám – Rybí očka s pepřem z Tesca. Mnamka kterou sem si dal v brzkych rannich hodinach před cestou do postele. Druhý den mi studenti (skoro) nevěřili, že je mi blbě z ryb a ne z toho piva, co jsem s nima den před tím pil.

 4. Jo, tak to znám – Rybí očka s pepřem z Tesca. Mnamka kterou sem si dal v brzkych rannich hodinach před cestou do postele. Druhý den mi studenti (skoro) nevěřili, že je mi blbě z ryb a ne z toho piva, co jsem s nima den před tím pil.

 5. Jo, tak to znam. Rybi ocka s peprem z Tesca.“Mnamka“ kterou sem si dal v brzkych rannich hodinach pred cestou do postele. Druhy dem mi v hodine studenti(skoro)neverili,ze je mi blbe z ryb a ne z toho piva, co sem s nima den vecer pil.

 6. Jo, tak to znam. Rybi ocka s peprem z Tesca.“Mnamka“ kterou sem si dal v brzkych rannich hodinach pred cestou do postele. Druhy dem mi v hodine studenti(skoro)neverili,ze je mi blbe z ryb a ne z toho piva, co sem s nima den vecer pil.

 7. pedropo: tolik krásných komentářů, to jsem ani nečekal! :-)

 8. Chceto jen trochu tréninku..zkus to ještě třikrát, čtyřikrát, a ono to půjde:) Akorát v rámci toho tréninku doporučuju na záchod madla a opěrky na nohy, aby ses na to mohl pořádně zapřít:-E

 9. Braddock: já si taky myslím, že trpělivost přináší růže:-)

 10. jednorazove selhani.okamžitě dovez vzorek..rad se obětuji!!!

 11. lobo: uff,teprve ted jsem se sem znovu podival.co ja to s tim vzkazovnikem vyvadel…tak sorry,melo to prijit pouze jednou,coz je asi tak stejne,kolikrat za zivot planuji ochutnat ty rybi ocka s peprem:)

 12. baryk: to nejde, jsi jeden z mých nejlepších přátel:-)
  pedropo: já myslím, že dobrý vzkaz se opakováním tříbí:-)

 13. zajímalo by mě, jaký vzorek chce baryk dovést. Jestli očka nebo tu stolici ….

 14. lobo: uff,teprve ted jsem se sem znovu podival.co ja to s tim vzkazovnikem vyvadel…tak sorry,melo to prijit pouze jednou,coz je asi tak stejne,kolikrat za zivot planuji ochutnat ty rybi ocka s peprem:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>