This is da end of da year!

A všechno, co s tím souvisí

Vánoční svátky se myslím podařily, ostatně pod stromečkem jsem našel spoustu krásných věcí: od F. to byla vytoužená vstupenka do světa golfu, takže někdy na přelomu jara a léta budete mít šanci mě potkat, kterak se oháním driverem, a to si radši kryjte citlivá místa; taky nová squashová výzbroj a výstroj, takže své špatné výkony už nebudu moci svádět na raketu za pár stovek a boty od Vietnamců; taky další dvanáctiletou single maltovku do sbírky; knihy a oblečení – zkrátka spokojenost.

K volným dnům patří i trocha hektičnosti, protože navštívit všechny rodiče a ochutnat všechny dobroty, to není jen tak. Zde bych zejména vyzdvihl tatínka F., který se souborem rafinovaných kroků dostal k vlastnictví několika pozoruhodných domácích pálenek. Naší hlavní společnicí během návštěvy u něj tak byla třiadvacetiletá meruňkovice, tak vynikající, že kdyby ji ochutnal George Orwell, o roku 1984 by jistě smýšlel mnohem lépe.

Dalšího dne z rána mi pak bylo trochu těžko, ale spíše bych to přičítal spánku v přetopené místnosti než čemukoliv jinému. Nicméně domácí svíčková mě vybavila novými silami – a že byly potřeba! Cestou z Brna do Prahy k nám do kupé totiž vtrhla otřesná babizna a začala kolem sebe šířit oblak nepohody a stařeckého pižma. Následujících dvě stě kilometrů jsem dýchal výhradně ústy a povrchem pokožky, protože jinak by se mi obrátily vnitřnosti naruby.

Aby se mi udělalo lépe, šel jsem do práce. Včera to ještě šlo, byl jsem v kanceláři na skok a většina spolupracovníků byla přítomna rovněž. Ale dnes! Na pracoviště jsem dorazil bez valného spěchu, a přesto byly dosud přítomny pouze sekretářka a její angína. Během dne počet zaměstnanců v korporátní budově nikdy nedosáhl dvouciferného počtu, a mám za to, že okamžik, kdy se sbalím a pro tento rok odejdu, je již velmi blízko.

Nu, a zítra mám narozeniny. Ono to asi málokoho zaujme, navíc jsou teď všichni přeoslavovaní, a tak se hodlám věnovat osmadvacátému výročí svého děložního exodu až někdy cca v polovině ledna. Ovšem gratulace přijímám již tímto okamžikem!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “This is da end of da year!

 1. F.: protože nikdo z mých čtenářů není v práci:-)
  týna: první děkuji!

 2. mrzí mě, že ve výčtu pozoruhodných dárků chybí CD – Best of Arnošt Pátek!!!

 3. gratulace č.2ač je potupné být druhá, gratuluji také.

 4. em: listoval jsem musicem a viděl tu předvánoční tuzemáckou nabídku. zrušil jsem vánoce a autorovi gratuluju že měl ještě štěstí.

 5. enimen: tomu jsem chtěl věnovat samostatný příspěvek!
  ailyn: potupné to není, děkuji:-)

 6. ó la lá, srdečné gratulace k životnímu jubileu pane lobo, vítej do klubu osmadvacátníků. a mnoho zdaru na grýýnech

 7. eleska: děkuji pěkně, no, a s těmi grýýýny…uvidíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>