Silvestry, které si nepamatuji

Podekádní dekadentní bilancování

Už jsem pravděpodobně velký kluk – včera jsem po usilovných výpočtech zjistil, že je tomu již přes deset let, co se silvestrovským oslavám věnuji s plnou vážností a důsojností. I zamyslel jsem se, jestli ve své paměti dokážu vystopovat alespoň něco málo o veselicích let předchozích.

1997/1998: To je jednoduché. První skutečný Silvestr daleko od různých dozorů atd. S enimenem, lojerem a Jamonem pochodujeme ku enimenově chatě, strašně se opíjíme, ničíme dálnici, ztrácíme batoh, enimen zvrací před venkovskou hospodou, v chatě se k nám přidává pár místních děvčat a Tommaser, Tommaser předvádí svou proslavenou fekální scénu…pamatuji si docela dost, zejména proto, že prožité události jsme s enimenem zhmotnili do slavné povídky Indiáni z Ostrova, kvůli níž jsme tehdy na sebe strhli pozornost ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

1998/1999 až 2002/2003: Tohle je podivné, zlé a rozmlžené období. Jisté je, že minimálně jedenkrát jsme Silvestra slavili v našem prvním pražském bytě (bydleli jsme tam já, enimen, lojer, Kosárek, Petzka, Lucka a zlopověstná Andula, navíc za námi přijelo docela dost bývalých spolužáků z gymplu), žádnou zásadní událost toho večera si nevybavuji. Jedenkrát jsme také slavili s enimenovými spolužáky z policejní akademie, to bylo myslím také bez příhod. Ostatní oslavy jsou však zcela zahaleny temnotou – možná lojerova chata, možná znovu enimenova chata? Nevím nic, třeba mě někdo z přátel doplní, ale upřímně – příliš nevěřím.

Následující léta byla také podivným, zlým a rozmlženým obdobím, ale naštěstí a) si aspoň něco málo pamatuji, b) už jsem si psal blog, takže vím, že vše jde dohledat, c) z jedné oslavy existuje dokonce značně pochybný videozáznam. Takže jen ve zkratce:

2003/2004 Mášova chata: Snadno získané petardy, ukrajinský výčepák, Jamonův pivní teror – více zde.

2004/2005 Třeboň s kamarádem-sklářem: Pivka ve vlaku, nádražka, pivovarský sklep, náměstí v Třeboni – lze dohledat tady.

2005/2006 Sobova chata: První Silvestr s F., sníh, excesy kamaráda-právníka, ostuda v bazénu, svědkem sexu…zkrátka toto.

2006/2007 Berlín: S F., partiovkou a ještě dvěma přáteli, hostel, koktejly, uskakování před petardami, natáčení reportáže (Tohle mohlo být naše hlavní město a tohle mohl být náš parlament! – Ale není, ani jedno není!), strašná únava při čekání na ranní vlak. Report tu.

2007/2008 Praha s F.: Včera! Takže si vše pamatuji – první klidný Silvestr za dobu mé dospělosti. Kvůli nečekaným zdravotním patáliím nakonec nejedeme na chatu Petra Olmera, kam jsme srdečně zváni, ale zůstáváme doma. Celý večer střídavě koukáme na filmy a ohňostroje, dvanáctiletá skotská, chlebíčky s chilli, spát ve tři…

HNY!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Silvestry, které si nepamatuji

  1. díky za oživení vzpomínek.některé věci už si nepamatuji… :-)

  2. jj to ja mam z tohohle Silvestra taky pekny vypadky………no ten alkohol asi.

  3. Taky jsem měla letos Silvestr dost poklidný. Nějak už mě nebaví ta nucená hysterie kolem něj.

  4. Helena: to je zvláštní, kolik lidí to tak letos mělo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>