Nabídka, co se neodmítá

Jak utrácet peníze, které nemám, za věci, které nepotřebuji

Na obrazovce bankomatu se mi v poslední době neustále objevovalo upozornění, že platnost mojí karty je již velmi limitována a že obdržím novou. Víte ale sami, jaké ty banky jsou – bylo mi jasné, že nová karta na mě čeká na pobočce v maloměstě, a jako na potvoru jsem se tam zrovna nechystal.

Takže do banky, na přepážce rozvážně pohovořit s povědomě vypadající slečnou (nakonec jsem to nevydržel a přímo se jí dotázal, odkud se známe; odpověděla, že je rovněž z maloměsta, voilá!) a zažádat, ať je moje karta odeslána na pražskou pobočku. Upozorňuji, že vzdálenost mezi oběma pobočkami, o kterých je v tomto příběhu řeč, činí zhruba padesát kilometrů.

Po týdnu nedočkavě volám do banky, ale kdepak, karta na pražské pobočce ještě zdaleka přítomna není, vždyť je to dálka! Čekám, čekám, metr stříhám – a vida, už po dvou týdnech si mohu novou kartu slavnostně vyzvednout a stát se znovu platebschopným! Dva týdny! Padesát kilometrů! I kdyby to pošťák nesl pěšky, tak by to zabralo dva dny nenáročné turistiky…některé věci zkrátka přesahují moje meze chápání.

Nejsem ale typ skuhrala, takže se soustředím na pozitivní aspekt celé věci – mám novou kartu, takže mohu pokračovat ve svých dobrodružstvích na e-bay! A tak jsem jen tak zkusmo projížděl seznamem prodávaných nemovitostí na Floridě, vytuněných Hummerů, olétaných Gulfstreamů a hledal, za co utratím nějaký ten dolar.

A pár drobností se našlo. Mezi nimi ovšem bije do očí jedna, která mě zasáhla na citlivém místě. Kupec, od kterého jsem již v minulosti jednou nakupoval, prodával nové tričko, úzce spjaté s mou oblíbenou knihou a podle žebříčku IMDB i nejlepším filmem všech dob. Neváhal jsem ani chvíli a udělal jsem mu nabídku, kterou nemohl odmítnout.

Včera přišlo potvrzení, že tričko bylo odesláno.

Ještě jich měl spoustu s Tony Montanou, ale nechal jsem to na příště. A na četné dotazy znovu odpovídám: Ano, jsem dětina.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Nabídka, co se neodmítá

  1. Povedome vypadajici pani na prepazce Mestske knihovny v Praze se me vcera ptala, jestli maminka neni z optiky a ja nechodim k Bedrichovi… :)

  2. Třéňa: svět je příliš malý a vaše rodina je příliš slavná!

  3. Já bych si vzal teda i to s Tonym. Protože nestačí dělat nabídky, které se nedají odmítnout, když ti může patřit svět, chico. ;-)

  4. emef: Tonymu možná patřil svět, ale Don měl lepší dikci:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>