Předplesový třas

Lesk v očích, lesk na rtech

Vlastně nevím, proč tady píšu v souvislosti s plesy o lesku; asi jsem si vzpomněl na letitý, ale stále dobrý příběh z jednoho z maloměstských maturitních plesů, kdy kolega lojer velmi intenzivně tancoval s dívkou z nižšího ročníku, s dívkou, jejíž vlasy byly plné plesových třpytek, a ráno doma marně přemítal, jak vysvětlit, že se mu zlatě leskne okolí poklopce u svátečních kalhot. Ale to sem nepatří.

Zítra totiž vyrážíme na pivovarský ples do magické Třeboně – pokolikáté už? Všechny minulé plesy tam byly skvělé, o všech jste se tu mohli dočíst a na některé z nich bůhvíproč moji kamarádi poukazují, chtějí-li dokázat, že bývaly doby, kdy jsem jednal v rozporu se stanovami Junáka…Ale to sem nepatří.

Zítřejší ples slibuje zajímavou sestavu – zúčastní se několik protřelých plesbyteriánů, kteří jsou ozdobami akcí v Třeboni již od úsvitu věků; bude přítomno i několik středně pokročilých, kteří mají na kontě jednu či dvě návštěvy; a nakonec se dostaví i ti, kteří teprve přijdou o své třeboňsko-společenské panictví. Na koho se tedy mohou Jihočeši těšit? Samozřejmostí je sládek Jamon; následuje celkem zkušený expediční vůz ve složení kamarád Kosárek, jeho Dana, já a F.; výpravu uzavírá vůz obsazený kamarádem Sobem, jeho Eldou, kamarádem-právníkem a kamarádem Třeňou.

Zejména oba posledně jmenovaní patří k mým favoritům na autora největší plesové ostudy. Kamarád-právník sice tvrdí, že svůj alkoholismus již pevně kočíruje, ale dobře si pamatuji, že po loňské Třeboni nebyl z advokátní komory vyloučen jen šťastnou shodou náhod. Nu, a kamarád Třeňa je, stejně jako mnozí další mladí a úspěšní burzovní makléři, zase pověstný tím, že věkovou hranici patnácti let věku považuje za uměle vytvořenou překážku, bránící jeho štěstí…

Smutné je, že když jsem se včera probíral šatníkem, našel jsem sice košili, která plně vyhovuje mým estetickým požadavkům, ale nedokázal jsem k ní nalézt matching kravatu. Vstoupil jsem tedy do dopravního prostředku a přemístil se blíže centru města, do obchodu, o kterém mi Petr Olmer tvrdil, že je vybaven velkým výběrem zlevněných kravat.

Musel jsem uznat, že zcela v rozporu se svými zásadami Petr nelhal. V oddělení pánské módy v Tescu na Národní (ano, tak hluboko jsem klesl!) byly zlevněných kravat stovky a celkem hbitě jsem z nich vybral tu nejhezčí, tedy nejčervenější a nejjemnějším vzorem dekorovanou. A když jsem se podíval na cenovku, v údivu mi poklesla čelist.

Naposledy jsem si totiž kravatu kupoval před svatbou; cena 990 Kč mi tehdy přišla trochu nadnesená, ale smířil jsem se s ní bez velkých problémů. Včera zakoupená kravata měla na cenovce uvedeno Kč 77.

Ušetřil jsem tedy 913 Kč, za což se lze v Třeboni veselit až do naprostého vyčerpání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Předplesový třas

  1. jamon: však se na letošní tombolu mocně chystám!

  2. ano, třeboň, krásné město plné záhadných tmavovlasých dívek a romantických zákoutí, např. kočárkáren…

  3. MB: vy máte tu přebujelou fantazii v příbuzenstvu!

  4. Nejdřív jsem se chtěl rozesmutnit, že do Třeboně nejedu, ale teď je to ještě daleko horší – obávám se, že jsem si koupil tutéž kravatu…

  5. P~O: neee! už nikdy nesmíme na tutéž společenskou akci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>