Zbohatni nebo umři

Nebo jeď do Třeboně na ples

Potulný černošský šumař 50 Cent svého času proslul svým mottem Get Rich Or Die Tryin. Nemám vůči tomu námitek, naopak, považuji ono heslo za vysoce motivující a zároveň vysoce k předělávání lákající.

Není tedy divu, že když jsem se svými věrnými dorazil v pátek na třeboňský ples, vyhlásil jsem svým večerním sloganem větu Get Drunk Or Die Tryin – a okamžitě jsem se podle ní začal chovat. Aby taky ne – z piv byly přítomny jedenáctka a dvanáctka, obě za stejně dumpingovou cenu. Koktejly byly sice spíše střední kvality, ale za málo peněz, takže také v pořádku. Nu, a Jameson, který jsem pil celý večer, někdy okolo druhé hodiny ranní došel, což jistě nebyla moje vina.

Jakožto tradiční třeboňský plesový harcovník mohu hodnotit, a letošní ročník ničím nepřekvapil: Dvě vždy přítomné místní kapely byly jako vždy dobrá a špatná, předtančení mě nebavilo a barmanskou show jsem prozíval. Hlavními hvězdami večera byli tentokrát Těžkej pokondr – ocenil jsem profesionalitu, se kterou lezli publiku do zadních částí těla (a to nadobyčej úspěšně!), ale jejich vystoupení hodnotím jako ultranudu – zjevně jsem ovšem s tímto názorem v menšině, protože sál juchal jako jeden muž.

V porovnání s minulými ročníky letos dopadla trochu jinak tombola – z velkých cen jsme letos nevyhráli nic. Naopak malých cen jsme nasbírali neobvyklý nadbytek – já a F. jsme například ze dvaceti lístků vyhráli na devět, a hodnota výher cenu lístků jasně převyšovala. Jinak vše opravdu probíhalo standardně, včetně usínání na stole (kamarád Třeňa a tak trochu i kamarád-právník), několikahodinového okna, končícího odchodem z kulturního domu v půl šesté ráno (sládek Jamon) či sobotního zvracení (Elda).

Zbytek víkendu se nesl spíše ve znamení obnovy základních životních funkcí, takže zážitků k nasbírání nebylo mnoho. Nu, a z událostí dneška bych vypíchl snad jenom jehněčí kotlety na rozmarýnu, což je smutné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Zbohatni nebo umři

  1. Quanti: láhev vína, různé nádobí, zástěru Bohemia Regent, sýrový dort, různou podomácku nakládanou zeleninu, pochopitelně i reklamní předměty, chipsy a tak:-)

  2. „jedenáctka a dvanáctka, obě za stejně dumpingovou cenu“
    „koktejly(…)za málo peněz“
    „hodnota výher cenu lístků jasně převyšovala“
    Takový přece nejsi??!! :o )

  3. F.: samozřejmě, pouze jsem psal v duchu onoho 50 Centova hesla:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>