Zbytečný člověk

Povídejte mi, jak se cítil Oblomov!

Nedá se nic, dělat, posledních řekněme třicet hodin by jako svátky štěstí a radosti ze života popsal jen člověk s hodně nedostačujícími informacemi. Pravda je taková, že včera krátce po desáté začala série porad a schůzek a mítinků a mozkobourů, která s malými přestávkami trvala až do dnešní půl druhé. Ble!

V důsledku mnohosti pracovních úkonů jsem včera i dnes ošidil oběd a tím pádem mi žaludek začíná diktovat nespokojený otevřený dopis, který ovšem na věci nic nezmění. Možná ale i proto jsem podivně malátný a bez energie: Včerejší večer jsem z větší části strávil tím, že jsem s vyvěšenou spodní čelistí seděl před monitorem, na němž běžela série dokumentů, pohříchu o zvířatech.

Dozvěděl jsem se sice spoustu věcí o rejnocích, kajmanech, tučňácích císařských i Humboldtových, varanech a lvech, ale že by mě to nějak obzvlášť naplnilo, to zase ne. Dnes v práci, jakmile se kolotoč porad naříkavě zastavil a přeživší z něj seskákali, jsem restauroval své tkáně bezcílným sledováním youtube, zejména pak starých reklam na vozy značky Škoda. Také mě to nijak zvlášť nenaplňovalo, ale nacházel jsem v tom jakési zvrhlé potěšení.

Asi vypadám opravdu pustě a zničeně, protože přesstůlsedící kolegyně se před chvílí sama nabídla, že mi dojde uvařit jasmínový čaj. A nejhorší na tom je, že jsem na její nabídku kývl a teď tu tekutinu, která se šestnáctiletému Lagavulinu nepodobá ani velmi vzdáleně, popíjím.

Nu, a teď se mi zase mail plní věcmi, které si žádají mou pozornost, krutě šlaka! Jdu to v rychlosti pořešit a pak zase vyvěsím čelist nad nenáročnými videi.

Přijímám tipy na dobré nové knihy, aspoň tak dobré, jako Dva proti Říši!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 thoughts on “Zbytečný člověk

 1. egypťan sinuhet a necenzurovaný životopis arnošta pátka!

 2. životopis václava čtvrtka cenzurovaný luďkem sobotou!

 3. Slabost pro každou novou pláž,Děvčátko rozdělej ohníček,cokoliv od Urbana, cokoliv od Hájíčka a nebo masochistická volba – Miroslav Ivanov-Nejen černé uniformy(samozřejmě první neopravené vydání) :o )

 4. ponrepo: hm, s výjimkou toho Urbana to zní jako seznam dobrých voleb! díky!

 5. Jako dite jsem jednou jsem v trafice videl casopis, kde byla na titulni strane vyfocena naha zena, ktera mela prsa jak dva melouny a moc se mi to libilo. Pak jsem dospel a zjistil, ze nemam rad silikony. Je to normalni?

 6. Pohřbení ve snu (deset a jedna japonská detektivka) – ty povídky jsou napínavý, rafinovaný, dobře napsaný a přeložený, a navíc krátký. (A to prosím jinak nemám moc rád detektivky.)

 7. Ervin: nevím, zda je to normální, ale každopádně je to krásný podnět k diskuzi!
  Michal: no vida, já Japonce taky moc nemusím, ale dám na radu:-)
  ponrepo: pánbů ti to oplatí na dětech!

 8. mazat šišku, šišku mazat,
  hodíme pak šipku na zad!
  (v sobotu)

 9. Tenhle bolg ještě existuje? Slovy doc. Šoltyse, popíráš všechny zákony bílogistů!

 10. endji: copak tenhle blog, ale vy, pane kolego? pojďte někdy příští týden na jedno!

 11. A vezměte s sebou Dolanského, prý je to zábavný chlapík…

 12. Koukám, že po svém odchodu ze SuperSpy pořádně netrefím klávesnici… Příští týden to je slabší, ale což ten další?

 13. endji: moje číslo je pořád stejné, stačí zavolat a já přiběhnu jako vítr!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>