Nachystejte mi uzenáče!

V předtuše zlého

Účastníků je zatím nahlášeno na pětadvacet; samozřejmě předpokládám, že někteří si to na poslední chvíli rozmyslí, na poslední chvíli si zlomí nohu nebo na poslední chvíli odcestují do Montevidea, ale i tak bych řekl, že kvalitní kolektiv je snad zajištěn.

Co mi dělá trochu vrásky, je předpověď počasí. Samozřejmě, nejsem z cukru, ale je potřeba brát ohledy na to, že mezi mými přáteli jsou u lidé staršího data výroby a chatrných pumpiček; takoví lidé by neměli být vystavováni extrémům typu devadesátiminutový pochod smrti středočeskou filiálkou sibiřské tajgy. Jsem sice nevě(t)řící pes, ale přesto upínám oči k obloze zvědavě a zítra budu ještě zvědavější. Na druhou stranu, když jsem si mohl objednat krásné počasí na svatbu v půlce října, proč by to nemohlo vyjít na opožděné narozeniny počátkem února?

Zároveň jsem trochu zvědav, jak se letošní experiment povede. V posledních letech jsem výročí svého děložního exodu slavíval vždy značně staticky, s jedinou výjimkou vždy v prostorách nejmilejšího podniku na maloměstě, a letos se mi zazdálo, že uzrál čas na změnu. Proto ten výlet, jehož cílem bude hospoda v jinak celkem nevýznamné vesnici. A v hospodě už svěřím běh událostí do rukou výtečníků typu Kozla, enimena, kamaráda-skláře, kamaráda-právníka a dalších jedinců z šedé zóny společnosti.

Jen doufám, že protentokrát nebude zaznamenáno žádné collateral damage v podobě obličeje ožehlého hořícím alkoholem, hromadně znásilněné náhodné kolemjdoucí, zvracení do kamen, nevkusných striptýzů, vyražených zubů, zaražených větrů nebo satanských rituálů s plyšovým maňáskem a ostře nabroušenou polévkovou lžící.

Předem ještě prosím ty z vás, kteří si myslí, že se mnou mají něco neodkladného k vyřešení, ať počkají cca do příští středy. To už by mi mohlo být jakž takž dobře.

(Mimochodem, přijde vám ospravedlnitelné zabíjet nepřátelské letce, kteří vyskočili z hořícího letadla a teď visí bezmocně na padáku? Jen že jsem se včera vrátil k hraní Forgotten Battles a tato situace několikrát nastala).

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Nachystejte mi uzenáče!

 1. Po modrém blankytu bělavé páry hynou,
  lehounký větřík s nimi hraje;
  - tedy alespoň zatím :o )

 2. šetření bezmocných nepřátel je rytířský přežitek z dob Manfreda von Richthofena

 3. Kozel: nebo takhle!
  Ves poznatelná. Potom minula
  O zeď hvozdu štěkot odražen
  v prázdnu zůstával. Náš jdoucí krok,
  v těch chvílích na místě se tkvíti zdál,
  na témže kusu cesty kráčeje,
  jak na obraze barev pochmurných,
  kde stále nepohnutě spěchá sbor.

 4. Kozel: ode mne! (jak jinak, ale také trochu od pána s nepravděpodobným jménem Hermor Lilia)

 5. ano, poezie!kdybych dal před rumem
  přednost spíš kyselce
  neměl bych dnes v noci
  v trenýrkách viselce
  (J. H. Krchovský)

 6. sistr: kyselce? je to nějaká hloupá narážka na jedno krásné příjmení? :-)

 7. lobo: tohle mě nenapadlo:) bohužel. asi už stárnu či co

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>