Těžký život nascitura

(když mu hraje Sepultura!)

Je to velmi nedávno, co jsme s F. uvažovali, jak těžké to chudák pan Miminko má. Žije ve vlhkém, temném bytě bez elektřiny, se sousedy není žádná zábava a v celkem pravidelných intervalech k němu zavítá nevítaný jednooký návštěvník, který vždy jen nerozhodně přechází chodbou sem a tam a nakonec se pozvrací v předsíni. Hrůza!

Rád bych věděl, jak jsem tuto situaci snášel já, když jsem se v ní před osmadvaceti lety nacházel. Bohužel, tehdy ještě blogů nebylo a mé ručně psané deníkové zápisky z té doby se záhadně ztratily a dodnes nebyly objeveny. Ovšem vzhledem k tomu, že jsem je psal ve tmě a navíc jsem psát neuměl, by zřejmě stejně jejich užitečnost oscilovala mezi nulou a čísly záporných hodnot.

Nezbývá tedy, než se upnout ke svým vzpomínkám, a to je v mém případě obzvlášť ošidná věc. Tím spíš, že první vzpomínky mám z doby, kdy mi byly tak tři, čtyři roky – což vlastně znamená, že ono cca desetihodinové okno z minulého víkendu zdaleka není mým největším životním výpadkem paměti, jak jsem se až doposud domníval.

Nicméně asi lze konstatovat, že to na mně výraznější stopy nenechalo, snad jen to občasné zvracení se mi nějak zarylo do podvědomí, takže od puberty do rané dospělosti jsem tu či onde znečistil koberec nebo balkón nebo chatu, ale to jsou běžné studentské patálie, jimž by se dnes každý už jen zvesela zasmál.

No nic, původně jsem tu vlastně chtěl napsat, jak mocné kouzlo pro mne má začátek roku. Vzhledem k tomu, že je čerstvě po Vánocích i po mých narozeninách, v knihovně mám každý rok touto dobou spoustu nových přírůstků a můžu číst a číst až do naprostého vyčerpání. A tak letos, i když se snažím krotit, dočítám už devátou knihu (konkrétně posledního Woody Allena) a jsem plně spokojen.

Moji maloměstští přátelé, v sobotu bych vás rád viděl v nejmilejším podniku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Těžký život nascitura

  1. musím to uvést na pravou míru – kozel není jednooký a pozvracel se nikoliv v předsíni, ale na toaletě!

  2. Jamon: líbí se mi, že tvoje diskusní příspěvky míří nemilosrdně k jádru věci!
    enimen: Kozel, to je vůbec úplně jiná liga!
    P~O: proč mě to nepřekvapuje?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>