Prý svátek, pche!

Fatální omyly neznámého psavce

V noci mi nebylo moc dobře, všelijak jsem kýchal, obaloval se lepkavým potem a vysmrkával podivuhodné věci – jeden výsmrk dokonce měl podobu žehnající Panny Marie, tak jsem ho vyfotografoval a foto poslal do Vatikánu, abych urychlil své svatořečení. Odpověď dosud nepřišla, ale vím, že takovéhle věci se nesmějí uspěchat, protože konkláve toho má prostě moc.

Když jsem se konečně vyhrabal z postele, můj telefon nesměle pípl smskou. Podivil jsem se, kdo z mých přátel vstává před desátou, leč smsku jsem otevřel. Všechno nejlepší k jmeninám a slav střídmě, přál mi kdosi neznámý, a byť to jistě myslel upřímně, příliš mne to nepotěšilo – jsem sice člověk mnoha jmen, ale ani jedno z nich není Tomáš. Nechal jsem tedy zprávu zprávou a mezi jednotlivými výsmrky se dopotácel do kanceláře, kde jsem se schoval za monitor a dovedně začal předstírat, že jsem pouze mentální projekcí sebe sama.

Vidina víkendu má zatím vcelku mlhavé struktury; je takřka jisté, že se potkám s Petrem Olmerem a jeho ženou a někam zajdeme, ale čas a místo doposud nebyly určeny. Taky je téměř jisté, že s F. dokoukáme první sérii Shieldu a rozkoukáme něco dalšího. Nu, a před chvílí jsem si na poště vyzvedl úhledný balíček z Amazonu, čímž jsem prolomil své amazonovské panictví a podepsal ortel smrti svému kontu, protože číst se musí!

Nu, a teď ještě musím sepisovat nějaké zprávy a reporty a podobné, což mě netěší ani trochu. Ale už to bude jen hodinku nebo dvě, snad, a pak konečně, konečně, půjdu oblažovat své okolí dalšími poklady z dutin…

(A ještě jeden malý update: našel jsem další důvod, proč si nikdy nekoupit Bugatti Veyron…podívejte se na tohle video!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Prý svátek, pche!

 1. Mě spíš jímají obavy, žes našel další důvod, proč si koupit Eurofightera…

 2. F.: a proč bychom ho nemohli mít? já myslel, že jsme se domluvili: ty pejska, já letadlo:-))

 3. Ne, dohoda zněla jinak: já čtyři pejsky, ovečku, telátko, oslíka Wu a norče, ty veterána…

 4. to lobo: jasně že letado
  to f:jasně že veterána

  vaše přibližovadlo pro budoucí výlety(alespoň pro tatínka)s Lobem juniorem se jmenuje

  Spitfire L.F.Mk.IXE

 5. to lobo: jasně že letado
  to f:jasně že veterána

  vaše přibližovadlo pro budoucí výlety(alespoň pro tatínka)s Lobem juniorem se jmenuje

  Spitfire L.F.Mk.IXE

 6. ponrepo: do Spita bychom se asi nevešli, chtělo by to minimálně Dakotu:-)
  Schmitke: nestřílel, protože vyhrával:-) a motorky mě moc neberou, vždyť víš…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>