Podivný případ s pudlem vyřešen

Tentokrát s nulovým počtem autistů!

Dnes ode mne nelze čekat velké výkony – navzdory dlouhému spánku jsem malátný a jediná chvíle, kdy mé smysly byly napjaty do krajnosti, byl ranní slalom mezi psími hovny do práce. Prošel jsem bez poskvrnky, usedl před pracovní stroj, nechal se obejmout pažemi prázdnoty a až do oběda se na tom doufejme nic nezmění.

Má včerejší veršovánka o rozlíceném příslušníku nebojového psího plemene vzedmula vlnu emocí; aniž bych to nějak plánoval, stál jsem náhle před úkolem, jak to vše přijatelným způsobem ukončit a zamést pod koberec. Někdo jiný by možná tváří v tvář takovému úkolu pociťoval nevolnost z neschopnosti, ale mikrobásník mého typu jen shovívavě mává rukou.

Ke včerejší básni jsem tedy ve sprše vytvořil dvoustrofový sequel, kterým se příběh dokonale uzavře:

Pudl
Rudl

Pudl
Pukl

Tak. A máte to. Podobných variací na dané téma, vytvářených pouze obměnou jednoho písmene, jsem schopen nasekat bezpočet, a až budu chtít vyrýt hluboké vrásky smutku do tváří člověka, který za pár desítek let dostane za úkol přeložit výběr z mé tvorby do cizích jazyků, udělám to.

Pravděpodobně se zvědavě tážete, kde jsem tyto dovednosti získal. Není to tajemstvím – stačí si v útlém dětství hodně hrát s Igráčky a dřevěným mečem a potřebná centra v mozku se plně aktivují. Pokud se na Igráčky necítíte, můžete se vydat třeba cestou studia na FSV UK a čerpat ze studenty hojně vysmívané publikace Jak se stát Hemingwayem, ale pokud si nechcete uhnat křeč bránice, nelze tento způsob doporučit.

Mimochodem, pár věcí od Hemingwaye jsem četl, a nejsem si zcela jist, proč právě on je ideálem pedagogů tuzemské žurnalistiky. Žádný velký odvaz to popravdě není a autor si zřejmě byl svých literárních poklesků dobře vědom, když se nakonec rozhodl ustřelit si půlku hlavy. To já při sobotní procházce Prahou našel jiného chlapíka, o kterém by se mělo učit – u popelnic před jedním činžákem ležela přepravka knih, letmo jsem se jimi prohrábl a řekl si, že vyhodit soubor povídek od O.Henryho by byla věčná škoda.

Takže víte, co teď čtu a docela dobře se u toho bavím. Škoda jen, že tu knihu přede mnou vlastnil nějaký kuřácký prasopes – stránky jsou kouřem načichlé tak, že si po čtení chodím opláchnout ruce. Je to květnaté, místy vtipné, dobře napsané a autor se na vrcholu tvůrčích sil uchlastal, což je podle mého společensky mnohem přijatelnější než vymalování místnosti mozkomíšním mokem.

Jo, a včera jsme se s partiovkou bavili o tom, že už by bylo nanejvýš vhodné udělat si zbroják – skryté souvislosti nehledejte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Podivný případ s pudlem vyřešen

 1. Já hodlám po vzoru Ambrose Bierce či Daniila Charmse zmizet beze stopy. Vyhlašuji konkurz na správce své pozůstalosti.

 2. Mudla kuchla pudla,
  Pudl padl,
  Pudl rudl,
  Pudl opuchl,
  Pudl zrudl,
  Pudl zpuchl.

 3. Tak Hemingway je ideálem pedagogů tuzemské žurnalistiky? No jo. To by hodně vysvětlovalo. Třeba tu jednotvárnou hojnost uvozovacích vět typu „řekl/řekla“, k níž produkty jejich snažení a výchovného působení instinktivně tíhnou.

 4. Ha! A zapomněla jsem obdivně vzdychnout nad sequelem!
  Ááách!

 5. uz ti tam chybi jen plynate intermezzo pudl prdl ;-)

  ale chápu, že ve své nedokonalosti jsem zcela jistě pouze nedohlédl, jaký byztrozrace geniální tvůrčí záměr tě vedl k vypuštění právě této variety … :-)

 6. Vyuzené stránky dýl vydrží, broukům papírožroutům to tolika nechutná.

 7. Vyuzená knížka ti nevoní, ale uzený s křenem nepřehlídneš, co, pokrytče! ;) Btw: zbroják na Messerschmitt ti stejně nedaj a zbytek nepřátek hravě zaženeš na útěk eventuelní recitací…

 8. Jo a slyšels někdy poezii made by endji? Zvlášť báseň na ou, či co to bylo je excelentní!

 9. krasoslav endji květenský: vzhůru na věc, tedy!
  Jenda: krásné, geny se nezapřou!
  asTMA: možná by ses mohla živit poskytováním lekcí obdivného áchání!
  anjin-san: ten tvůrčí záměr se jmenuje roztržitost:-)
  M: to je možné, ale je to nechutné…
  Schmitke: endjiho poezii miluji, i když konkrétně báseň na ou si nepamatuji!

 10. lobo: To není špatný nápad, popřemítám o tom! (Doufám, že nebudeš chtít nějaká procenta potom… No, v nejhorším to dostaneš v naturáliích. Soubor obdivných áchů šitých na míru, a jen pro Tebe!)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>