To není trik, to je svatý Patrik!

Stout Fiction

Krátce před šestou se potkáváme na Staromáku u Husa; já, kamarád-sklář, Sob a Elda. Všude kolem už zní muzika s keltskými motivy, což zejména kamaráda-skláře uvádí do varu, ale nakonec přeci jen míříme do nejbližšího irského pubu – v tuto hodinu by ještě nemuselo být plno a národní svátek všech Irů bychom mohli oslavit decentními dvěma guinnessy, říkáme si.

První pub ovšem už praská ve švech, takže se noříme do spleti uliček, utíkáme z turistického centra a vida, nacházíme podnik, kde jsou volné dokonce tři stoly! Obsluha je milá, celkem rychlá a v jednom případě i dost pohledná, což nikdy není na škodu. Ťukáme si prvními guinnessy a svět je krásný.

Jenže jak postupuje čas, i tento pub se plní až po střechu; na záchodech je podlaha pomočená do výše kotníků, mezi stoly postávají hloučky lidí, kteří si nemají kam sednout, a navíc spousta z nich začíná kouřit, což ve stísněném prostoru chápu jako útok na svou osobní integritu a po třetím guinnessu odcházím.

Dnes jsem proto vstal s lehkou hlavou, ovšem vzápětí mi ztěžkla. To když jsem si uvědomil, že na hodinkách mi svítí 7:10, což je o hodinu a půl dřív, než je běžnou normou. Jistě se ptáte, proč se takto týrám, a já vám to hned osvětlím: Měl jsem v plánu zaskočit na finančák s daňovým přiznáním, a jelikož konec března je na dohled, obával jsem se, že mě čeká hodinové postávání ve frontě podobně postižených.

Na finančák jsem dorazil a nevěřil vlastním očím. Zjevně dobře naladěná úřednice si za přepážkou pilovala nehty – a jinak nikde nikdo. Odevzdal jsem své papíry, dostal pár razítek a dobrých rad a bylo hotovo – budovu jsem opustil už asi po minutě a kromě zlého pocitu, který mě přepadne vždy, když musím státu odevzdat částku, za kterou by NASA mohla vypravit expedici k Jupiteru, mě přepadl i tížívý pocit, že jsem se o slastné desítky minut spánku připravil úplně zbytečně.

Nejsem ale jediným, kdo to má v životě těžké. Před chvílí mi přišla smska od kamaráda-skláře: Kámo, tak se nám symbolické připití na Patrika vyšplhalo na 2180 korun. Pohoda:-) Nu, tomu lze zatleskat. A dalším příkladem člověka, pronásledovaného osudem, může být kamarád-právník, který, pokud se nepletu, dnes skládá advokátské zkoušky a patrně začíná litovat těch dvou týdnů, které proflákal na horách. Ale já věřím, že to dokáže!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “To není trik, to je svatý Patrik!

 1. Vynechal jsi příběh s březí kozou (a nemyslím tím sebe), ten se mi líbil nejvíc. :o )

 2. F.: lízání placenty, to by moji čtenáři neunesli!

 3. no, to asi fakt radsi ne ;) jeste bychom si pripadali jako u enimena…

 4. Quanti: právě, to je to poslední, co bych vám chtěl udělat:-)))

 5. držím kamarádovi právníkovi palce! vypadá to, že je tam nějaká vostrá komise – standa gross neudělal dva předměty! ;-)

 6. MB: Kamarád právník má právě nějakou úplně pohodovou komisi…

 7. MB, F.: chtěl jsem vám to napsat až zítra, ale kamarád-právník zejména díky mé podpoře bez problémů prošel!

 8. Ano, ovšem s posměchem zkoušející a s podmínkou, že ty advokátní předpisy se OPRAVDU doučí…chacha :o )

 9. kamaráda právníka jsem několik dní doučoval.není divu že složil na výbornou !

 10. F:a jéje, měli jsme s kamarádem právníkem zřejmě stejnou zkoušející!
  Právníče, gratuluju a pro zotavení radím nyní užívat vitamín B16, já ho musela sežrat dva blistry:))

 11. MB – děkuji, děkuji, děkuji
  Baryk – ano, tvoje doučování, zejména po zkoušce, bylo opravdu vydatné…
  Lobo – děkuji, děkuji, děkuji za podporu, bez které by se to určitě nepodařilo :-)
  F.-taková odporná indiskrétnost prozradit mé mírné nedostatky ve stavovských předpisech, nicméně ti odpouštím:-)…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>