Největší český muče(d)ník jednadvacátého století

Zle, matičko, zle…

Už když jsme v pátek večer s F. odjížděli strávit Velikonoce na Moravu, cloumaly mnou rozporuplné pocity – asi jako kdybych v soutěži vyhrál nové auto a doma zjistil, že v jeho kufru leží mrtvola svázané prostitutky a dva samopaly. Na jednu stranu mi bylo líto, že promeškám oslavu advokátských zkoušek kamaráda-právníka, na druhou stranu jsem se radoval, že si touto oslavou nezkrátím život o tři roky, a na stranu třetí mi bylo poněkud divně a spíše než na stovky kilometrů ve vlaku jsem měl náladu na ležení v posteli a pocení se.

V dalších hodinách se ukázalo, že to, co jsem považoval za běžnou smrtelnou rýmičku, je pravděpodobně něco horšího, ale i tak jsem se držel, statečně plnil kapesníky a polykal prášky a slivovici a věřil, že vše dobře dopadne.

Nebudu vám lhát, nestalo se tak. Poznal jsem to pár minut poté, co jsme se včera do Prahy vrátili. Většinou odsuzuji lidi, kteří si na veřejnosti odplivují, ale při přecházení Vinohradské mě zkroutil záchvat kašle, po kterém jsem si odplivnout doprostřed vozovky prostě musel. Zelenavý útvar vypadal jako mimozemšťan ze Simpsonových a zdálo se, že je poměrně agresivní, nicméně setřásl jsem ho už po krátkém úprku, neb byl zjevně dezorientován.

Následovalo nevyhnutelné – postel, čajda, prášky, práce z domova místo z pracoviště. Rozhodl jsem se totiž, že už nikdy nehodlám své choroby přecházet, protože člověk za to žádného ocenění nedojde a jen se tím ubíjí.

Jsem tedy doma a mám poněkud poetickou náladu, pokud se tedy zrovna neotřásám sípavým kašlem. Může za to pravděpodobně cd pánů Skoumala a Vodňanského, které nám pouštěl tatínek F., když jsme o víkendu přebývali u něj na chalupě. Některé věci mi tam přišly vtipné, jiné ne, ale do kolen mě dostalo dvojverší Šel za námi mameluk, tázal se, zda máme luk.

Hbitě jsem tedy zaktivoval své básnické střevo a vytvořil dvě následující minimalistické básně:

Sebemotivace Gottfrieda Leibnize:
Definuji-li monádu,
dopřeji si limonádu.

Léčba pohlavně přenositelných mykóz, získaných na filmových festivalech:
Kdo se chystá do Cannes, ten
ať si připraví Canesten.

Chápu, že je to nedokonalé a zejména druhá báseň dává smysl jen tehdy, když čtenář neví, jak se čte Cannes (což nedává smysl), ale pochopte – vždy se mohu vymluvit na zvýšenou teplotu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Největší český muče(d)ník jednadvacátého století

 1. děkuji svému fanklubu za slova plná podpory a sarkasmu, jdu se dále potit:-)

 2. Fuj, zjevil se mi před očima tvůj barvitě popsaný zelený chrchel, a je mi špatně.
  No, tak se brzo uzdrav :o )

 3. jsa nemocná, odjela jsem z moravy umírat do prahy, odkud jsem se vrátila po pár dnech zcela zdravá. druhý den pobytu na moravě už zase kašlu. takže lež na čerstvém pražském vzduchu, ten ti jen prospěje :-)

 4. Paželv: máš svatou pravdu!
  kowakova: zjevil se ti? to znamená, že opustil Vinohradskou!
  ailyn: ležím ze všech sil!
  baryk: hopla jsem neřekl už spoustu let-asi tak dvacet osm…

 5. Hele, takže když si válíš šunky doma, to bys moh´ třeba vymalovat, vyluxovat, navařit a tak, ne? ;)

 6. limonada ma potencial! pridej jeste tri radky a mozna se zapises do zlateho fondu limericku :)

 7. :) Nechci být posel špatných zpráv … ale básník z Tebe asi fakt nebude..

 8. Schmitke: a co by potom dělali oba podomci a panská?
  Quanti: že ty mě chceš přinutit, abych se podíval do slovníku cizích slov? :-)
  Daves: nechci být posel špatných zpráv, ale takhle se z tebe nestane můj oblíbený autor komentářů:-))

 9. zdravím.
  maš stejnou přezdívku jako naš kamoš.měl s nami několik dnu peklo,že se nam oženil,počal,nosí kravatu a nám se nic neřeklo.po shlednutí snímku ocelová milenka se vše,bohudík,vysvětlilo. jinak velmi vtipné,velmi vtipné!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>