Stal jsem se pijákem evropského formátu!

Už bylo na čase…

Stalo se to včera večer, přesný čas už nevím, ale byl jsem doma. Otvírákem Regent jsem odloupl zátku z lahvového Guinnesse a nalil si ho do sklenice s logem Stelly Artois. Ach, jak poeticky evropský okamžik!

K výraznějším událostem nedošlo. Navzdory probíhajícímu onemocnění jsem dorazil na pracoviště, protože už po dvou dnech mé nepřítomnosti šly akcie naší firmy dolů, mezi kolegy vládla poraženecká nálada a vrátný dokonce pohrozil výpovědí. Kolegové měli z mého příchodu radost, ale jen do té doby, než jsem začal zdi kanceláře rozechvívat hromovým kašláním a do vzduchu vypouštět celé squadrony rozzuřených bacilů.

Dobrá věc se podařila a byl jsem odeslán zpátky na lůžko a zbaven povinnosti zúčastnit se dnešního výjezdního firemního zasedání, což mě mrzí – chvilka napětí – jen velmi minimálně. Ještě před postelovým pocením jsem si ale vytkl dva odvážné cíle:

Nechápu lidi, kteří daňové přiznání a s ním související výkazy pro sociálku a pojišťovnu vyplňují a odevzdávají na poslední chvíli. To já je měl vyplněné už na konci ledna. Ale nikdo není dokonalý, ani já ne, byť dle názoru mnohých mi k dokonalosti chybí podstatně menší krůček než např. Trautenberkovi. A tak se stalo, že výkazy pro sociálku a pojišťovnu mi ještě včera ležely na stole, byť krasopisně vyplněné. Tak co, sednu na tramway a všechno odevzdám, abych mohl stonat s čistým svědomím, těšil jsem se.

Ha ha ouha! Budova sociálky je podivně prázdná, jen malý plakátek na dveřích informuje, že z důvodu přerušení dodávky vody je dnes (rozuměj včera) zavřeno. I na podatelně. To je milé! Skvěle naladěn usedám do další tramwaye a zakrátko vstupuji do budovy pojišťovny. Omračuje mě dav lidí, čekajících na odbavení. V mrákotách přistupuji ke strojku na čísla a váhám, jaký čudlík stisknout.

Mohu vám nějak pomoci? Nedůvěřivě vzhlédnu a vidím jakéhosi šintoistu v obleku, opatřeném visačkou zaměstnance. Vysvětluji, on se filozoficky usmívá a pak říká: To nemusíte vůbec čekat, já si to od vás vezmu, dám vám razítko a schováme to tady do téhle speciální schránky!

Jak řekl, tak učinil, a já vyšel na ulici s dobrým pocitem. Až v tramwayi cestou domů jsem si uvědomil, že speciální chránka se nápadně podobala koši na odpadky, ale to mě přece nemůže zneklidnit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Stal jsem se pijákem evropského formátu!

  1. Před nějakou dobou se mi daňové přiznání povedlo podat příliš brzy (v případě pečlivých úředníků skoro stejný problém jako podat ho pozdě). Poučena tímto případem, letos ještě na vyplnění čeká…

  2. Kverty: to sis dovolila vůči chudákům úředníkům dost:-)

  3. VČERA NÁM NÁŠ LOBO VYPRÁVĚL TAKŘKA STEJNOU HISTORKU.TUDÍŽ JSME OPĚT POJALI PODEZŘENÍ,ŽE ŽIJE DVOJÍM ŽIVOTEM.NA DRUHOU STRANU,CO JINÉHO SE DÁ V TĚCHTO DNECH ZAŽÍT NA ÚŘADECH..TAKŽE NA FÉROVKU:JSI 81?

  4. NÁŠ LOBO JE MLUVČÍM HELLS ANGELS A U JEHO ODKAZU JE TVŮJ SMUTNEJ PŘÍBĚH.PROSTĚ NÁHODA.RÁDA SI OD TEBE ZASE NĚCO PŘEČTU.U PŘÍBĚHU O NEVŠEDNÍM GURMÁNSKÉM ZÁŽITKU KDESI NA VINOHRADECH JSME VŠICHNI ŘVALI SMÍCHY.HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

  5. Proboha! Mluvčí Hells Angles??!! Jeden nikdy neví, co má doma…

  6. POKUD NEMÁ KOŽENOU VESTIČKU A MOTOCYKL ZNAČKY HARLEY-DAVIDSON,TAK MŮŽEŠ BÝT ÚPLNĚ V KLIDU – MÁŠ DOMA SPISOVATELE.

  7. emma: jo, o tomhle lobovi už jsem někde slyšel! díky za chválu, jen bych se přimlouval za nezneužívání klávesy CapsLock:-)

  8. MOJE TESLA PÍŠE POUZE VELKÁ PÍSMENA.JE S NÍ PRAVDA TROCHU POTÍŽ,JELIKOŽ KLÁVESNICI MÁM V OBÝVÁKU A MONITOR V KUCHYNI,ALE JINAK FACHÁ A Z VÝPOČETNÍ TECHNIKY JSEM MĚLA JEDNIČKU. KRESLILI JSME STROMEČEK.:-)

  9. Koukám, že jsme byli ve stejné „čekárně“ stejné „pojišťovny“. Ten pán měl přesně tři zuby, že? A podle způsobu, jakým se k lidem přibližoval a ooslovoval je, byl v minulosti určitě profesionální havran. To „upřímnou soustrast“ se kolem něj pořád tak nějak vznášelo ve vzduchu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>