Bezobdobová událost

Byl jsem u toho!

Víkend, který již odcválal v dál, s sebou přinesl epochální událost; událost, která bude mít značný vliv na chod maloměsta, mých utrob a v širším kontextu i celé západní civilizace. Totiž:

Všichni znáte můj nejmilejší podnik, píšu tu o něm tak často, že v očích některých závistivců mě to labeluje etiketou alkoholika. Čtenáři s lepší pamětí si možná i vzpomenou, že v nejmilejším podniku kdysi pracoval úchvatný číšník Pavel a nejlepší středoevropský kuchař Dan; oba před časem podnik opustili a pronajali si vesnickou hospodu pár kilometrů od maloměsta. Občas jsme za nimi zašli, ale přeci jen ty kilometry vzdušné čáry byly nemilou komplikací.

Před pár týdny začaly prosakovat neověřené zvěsti, které nabývaly stále reálnějších podob, a v minulém týdnu se tušené stalo realitou: Pavel a Dan se vrátili na maloměsto, a to hned na náměstí. Obsadili podnik, který dlouhá léta byl nehezkou putykou pro nehezké lidi, interiér změnili k nezpoznání a nevhodné hosty donutili odejít – cenu piva zvedli o korunu a restauraci prohlásili za kompletně nekuřáckou. Wow! První čistý podnik na maloměstě!

Pavel sám je přitom kuřákem silným, ale poznal, co si doba žádá (No jasně, že jsem kouřit nepřestal, chodim kouřit ven, jak nějakej trifid!). A já ho mám o to radši. A je zjevné, že nejsem sám. V pátek zřejmě o čerstvě otevřené hospodě ještě moc lidí nevědělo, přesto byla zaplněná řekl bych aspoň ze 75 procent, a sobotu jsem v ní strávil skoro celou, abych byl svědkem toho, jak se zaplnila zcela a zaplněnou zůstala. V sobotu, která po pátečních zběsilostech bývá spíše sanitárním dnem. A těsně před příchodem výplat, což je pro mnoho lidí období značné fiskální tísně.

Jsem nadšen, opravdu nadšen, a v neděli mi ani nebylo divně. S kamarádem-sklářem jsme se shodli, že nejmilejší podnik je sice skvělý, ale v porovnání s novou provozovnou neobstojí, a že pokud bude u Pavla a Dana volný alespoň jeden stůl, tak nemáme důvod chodit mezi dýmající čuňata.

Přepište dějiny!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Bezobdobová událost

 1. A nealko pivo na čepu..zkrátka pregnant women friendly! To by si měli nalepit na vchodové dveře plus michelinovskou hvězdičku za tu delikatesní roštěnou.

 2. Ó gratulace všem militantním nekuřákům v jejiž čele sestává páně lobo!

 3. F.: ano, pánové od Michelina by se měli dostavit co nejdříve!
  eleska: děkuji; věřím, že vedeme svatou válku:-)

 4. ..odvážný počin..ve velkoměstě sem ještě pořádnej nekuřáckej podnik neobjevila:-(..

 5. Připadá mi…že to tu nějak ztratilo švih a vtip, od té doby, co to paní F. má pod palcem…

 6. kolenojezdili jsme k chlapcům na kolínko na vesnici – ted ušetříme za taxík, 3x sláva

 7. Hana:že by primitivní nářek svobodné bezdětné ženy?

 8. Medva: to víš, maloměstští průkopníci, zapadlí vlastenci..
  Hana: to je samozřejmě hloupost, upadá to tu od té doby, co jsem upadl na schodech a pohmoždil si lalok humoru!
  danda: sákryš, jseš ten danda, kterého myslím (spolužák), nebo jde o shodu jmen?

 9. :) Takovéto ,,změny lokálu“ doprovázejí v pozdější době výkyvy nálad!

  Vím své!

 10. Daves: jako že budu smutnit po starých časech? nu, uvidíme:-)
  fiksu: a zrovna tento pátek tam vystoupí legendární Špejbls Helprs, slavný revival AC/DC, který je lepší originálu!

 11. Primitivní svobodnábezdětná žena…Bože, co bych za to dala:)!

 12. Ty tvý výkřiky!Ti dám dýmající čuně, že ti shořej trenky. Příště tě svojí kloučkovkou klepnu po lebeni! Kdybych věděl, jakej seš militant, tak sem si tenkrát v hospodě do Irish mixture přistrouhnul trošku michelinky ;)

 13. Schmitke: není moc žijících lidí, kteří mě zkusili klepat fajfkou do lebky:-)

 14. Lulkový tabák? To je taková ta směs, co když hoří, tak smrdí, jako když se pálí koberec?

 15. F.: přesně tak, jako když se pálí koberec, na který pět let močila nemocná kočka:-)

 16. Vy ste ale rodina! Doufám, že aspoň pan miminko bude rozumnej…
  A s tim klepánim, když tě Negr lanařil do Tatrovky, tos byl pacifista a navíc lenoch, co? ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>