Je toho moc

Zhroucený a zkroucený

Nerad se přiznávám k nějaké slabosti, ale teď už je opravdu konec – jsem vyčerpaný jak Hannibalův slon a kvůli spánku bych zabíjel. Včera jsem v Panerii dostal k bagetě malou Stellu zadarmo, a když jsem ji doma jedním rázným srkem vyprázdnil, cítil jsem, že smrt z únavy není jen legendou.

Někdo by to nazval jarní únavou, ale já vím své: Chce to dovolenou. Za poslední minimálně tři roky jsem neměl dovolenou delší než pět dní v kuse a i psycholog vzdělaný jen velmi okrajově vám potvrdí, že je to málo. Aspoň dva týdny, to je doba nezbytně nutná k tomu, aby se člověk zbavil pracovních stresů, píše se v každé poradně.

Teorie je to krásná, ovšem se zaměstnavatelskou politikou jen málo skloubitelná. Ale i tak: až se za mnou v pátek zaklapnou dveře kanceláře, mám před sebou celých devět dní bez práce, a to je pomyšlení, které mi dává masáž srdce i orální sex zároveň – byť nevím, je-li to zcela možné.

Spolu s F. jsme si pronajali krásnou chalupu daleko od civilizace, a volné dny tam hodláme prolenošit takovým způsobem, aby i líný Honza z mé oblíbené pohádky Honza v Lenoráji byl proti nám stachanovským úderníkem. Je mi jasné, že různí kolegové z práce mě i tak budou neustále telefonicky obtěžovat a žádat konzultace, ale kašlu na ně a doufám, že daleko od civilizace nebude signál.

Unikátním okamžikem posledních dní zůstává zejména objev, že naši noví sousedé jsou homosexuálové a navíc Slováci. Dívčí výkřiky a mužské funění, které se k nám do bytu linuly skrze tenkou zeď, jsou tedy nahrazeny dvouhlasnými mužskými výkřiky joj, joj, což podle mého vyznívá dost komicky. Konečně tedy takřka na vlastní kůži vím, jaké to je, když muž dostává od jiného muže pořádnou nakládačku. Nebo salátovku.

Tu dovolenou opravdu potřebuju.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Je toho moc

 1. Patálie s homosexuálními sousedy známe s Vikingem taky. Jeden bydlí nad náma a je to prostě nechutné :-)

 2. Pronajímat si chalupu? Pche!Bývalý spolužák si tu svoji dal dokupy a aby nás nalákal, zakoupil profi kulečníkový stůl. Do podkroví (obřího) se s ním stěsnal i ping-pongový stůl a já se hodlám plácnout přes kapsu a na volný komín uprostřed mu opatřím luxusní elektronické šipky. Soudek se do kufru některého z účastníků ozdravného pobytu také vždy vejde. Jen se obávám, že dřív nebo později takhle budeme i s kámoši pracovat dálkově z česko-německého pomezí.

  I když, slyšet nad sebou hrát dva stokilový mamuty pinčes je asi ještě horší, než když si vaši sousedi odvedle hrajou na honěnou…

 3. Paželv: nezbývá mi, než tě politovat:-)
  Schmitke: mluvíš o chalupě našeho kolegy VšeXXda, nepletu se?

 4. Ne ne, tan je ženatej a má caparta na krku, ten už se zábavou svobodných a šťastných lidí nemá nic společného ;) Mluvím o kolegovi ještě z gymplu. Nicméně známé bys tam našel, po kulečníku se válel třeba rugbista Negr… A že se umí válet!

 5. Schmitke: ach, ano, jeho válení je pověstné:-)
  Quanti: nu, obávám se, že spíše nijak!

 6. Podle zákoníku práce má každý nejen právo, ale dokonce i povinnost vyčerpat dva týdny dovolené v kuse, neboli v jednom tahu. (Často doslova.) Alespoň mi to tvrdil jeden nezaměstnaný…

 7. endji: to je zřejmě zákoník komunistické Číny, ne? :-)

 8. 2endji: Hele, fakt ste si mysleli, že morčacie mäso ve slovenštině znamená, že vám v Blavě naservírujou morče? ;)
  To sem zas u něčeho chyběl!

 9. 2 Schmitke: Kdepak, po Micklesově nechápavém pohledu do jídelního lístku jsem vše raději okamžitě uvedl na pravou míru. Pravdu znám od již léta 96, kdy jsem v Tatranskej Lomnici při nákupu paštik nejprve konstatoval, že Slováci jsou perverzní gastroúchylové, a pak si nechal vše vysvětlit jedním místním cikánem, který svou perfektní češtinu zdůvodnil tím, že u nás dva roky seděl.

 10. Čože?2endji: Akože? Tys veril cigáňovi? To sa potom máme čo čudovať, že si o nás Človákok myslíte také somariny! ;)

 11. chm chm… to je vskutku nevidane. Nejak nevim, jak se s touto informaci vyrovnam…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>