Máme kliku

I všechno kolem ní

Sehnat byt není lehké, aspoň pro většinu smrtelníků. A sehnat krásný byt za krásné peníze v krásném městě, to je úkol, který kdybyste zadali Indiana Jonesovi, tak se párkrát přetáhne bičem a vzdá se nacistům, to je jisté.

Já i F. jsme před časem pojali přelomové rozhodnutí: Jestliže v létě všechno dobře dopadne a svět obohatíme naším potomkem, opustíme Prahu a ubytujeme se na maloměstě. Byt na Královských Vinohradech je sice krásný a po pohovce Natuzzi se nám bude hodně stýskat, ale to jsou všechno oželitelné věci. Kamarádi z Prahy jsou stejně částečně z maloměsta, a ti co nejsou, budou zváni k návštěvě. Na druhé straně, když bychom se přestěhovali, naskýtá se nám řada výhod:

Z pohledu Pana Miminka: více hřišť a lesů, méně aut, méně cikánů, méně smogu.
Z pohledu mě a F.: hospoda Pavla a Dana, nejmilejší podnik, zahradní osvěžovna, více lesů, méně cikánů, méně smogu, spousta dalších blízkých lidí, nižší životní náklady.

Sežeňte ale byt na maloměstě. Poptávka veliká, nabídka malá, ceny pražské. Ano, například enimen uspěl, ale to je jeden z mála. To bude problém, propadala F. skepsi, ale já jen velkoryse mával rukou a tvrdil, že to problém není ani trochu. A, nerad se chlubím, události mi daly za pravdu!

Stačilo jen vhodně rozhlásit, že něco hledáme. To jsem učinil minulé pondělí; v sobotu mi volala teta se žhavým tipem a v neděli jsme se F. byli na ten zázrak podívat. A přátelé, voilá: Byt je v poctivém tlustostěnném činžáku z přelomu 30. a 40. let, oproti našemu stávajícímu je rozlohou dvojnásobný, výškou stropů připomíná běžnou katedrálu, obří okna vedou do obří zahrady s výhledem na rybník. Před měsícem vymalováno, nové radiátory, v jedné místnosti plovoucí podlaha. Později se od místních pamětníků (svých rodičů) dozvídám, že byt patříval příslušníku maloměstské honorace, ctěnému a oblíbenému lékaři.

Ptáme se na cenu a majitel říká číslovku hodně příznivou. A sice jsem to ještě neplánoval, ale že to jste vy, tak do léta, než se nastěhujete, bych nechal ještě vyměnit okna, ať je to dobře odizolovaný, navrhuje a my kýveme, že je to dobrý nápad.

Již téměř neblogující blogger Kozel by to shrnul slovy Evoluce tomu chtěla. A měl by pravdu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Máme kliku

 1. a je na maloměstě mateřské centrum, dobrá miminkovská lékařka, dostatek zábavy přes den pro uondanou se maminku, ptám se ??

 2. Zdá se mi, že budeme muset maloměsto v nejbližší době s Vikingem navštívit, abychom se s podniky seznámili!

 3. Dobrovolně opouštět Prahu, to svět neviděl!

 4. Lobo, že ty nemáš rád Rómy…;)
  ps – gratuluji k výhodné koupi. Před rokem jsem řešil něco podobného. A když teď porovnám tržní ceny s cenou kupní, jen si gratuluju.Tož ať se vám tak dobře bydlí!

 5. dalimil: mateřské centrum minimálně jedno, poliklinika a pár soukromých lékařů, zábava viz v článku vypsané podniky:-) klidně se můžeš přistěhovat taky!
  Paželv: to byste měli, rád vám budu průvodcem:-)

 6. škoda, že se skoro míjíme :-) , ale o víkendech se budu na horsta chodit koukat:-)

 7. kamarád-právník: však se ještě navzájem užijeme až až:-)

 8. PedroPo: nemám, jaks to poznal? :-) a abych to upřesnil, koupě to není, potřebujem jen pronájem – ke koupi máme časem slíbený dům, taktéž na maloměstě…

 9. dalimil: Jsi starostlivý otec a manžel, doufám, že si lobo tvoje připomínky vezme k srdci. O zábavu se nebojím, chce to jen kočárek do terénu a obora je naše.
  Dobrá miminkovská lékařka mě zatím trápí, ale snad se alespoň jedna najde…

 10. Dobří holubi se vracejíčekáme tu na Vás… .c) maloměšťáci (či né)

  jen mě napadá (pokud jsem správně identifikoval vaše nové bydliště), jestli to nebude blíž do Díry než k Pavlovi a Danovi!!

  mmchdm myslím že už je jasné kdo je Danda

 11. danda: do Díry to jistě blíž je, identifikovals to správně – ale my se rádi projdem:-))

 12. (ko)čárkový pochod kolem obory…to zní jako nová lákavá atrakce pro mladé maminky… :-)

 13. také důležitá je přítomnost babiček ( sestřenic,sourozenců, kamarádek ) svolných k hlídání, to je véééliké plus a v okolí maloměsta je to na kočárek super,už jsme tam také drandili…

 14. Už se nemůžu dočkat budoucí sousedi !!!

 15. Tak tohle, tohle je skutečně smutnej příběh! Matně vzpomínám jak jsme do těch končin dorazili s kolegou Vše**dem a hádali se, jestli odtud skutečně pocházíš. Jak tě hájil si jistě pamatuješ ;) Ale pro malýho to bude určitě pohoda!

 16. ale rasistu jako jsi ty, tam bude zhruba stejna koncentrace…

 17. Schmitke: jsem na to místo pyšný:-)
  bolehlav: což mě těší!

 18. Kozel: evoluce druhého končí tam, kde začíná evoluce moje:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>