Začalo to posilovnou

Skončilo to sokolovnou. Hloupý rým.Cože? Lobo jde cvičit? Co se mu stalo? tázala se včera má někdejší spolubydlící Irča, když jsem jí sdělil, proč že si do batůžku balím přezůvky, trenky, tričko, ručník a šampón. Irča totiž včera zavítala do našeho nového bytu, aby enimenovi osvěžila červeň na číru. Nemůžu říci, zda se jí podařilo nebo ne, protože enimena jsem večer už nepotkal, nicméně umyvadlo se jim oběma podařilo obarvit načerveno a ucpat moc hezky.

Jsem na posměch svého okolí zvyklý, a tak jsem se odebral poškádlit muskulaturu, aniž bych na Irčiny další drzé dotazy reagoval. Cvičebním partnerem mi tentokráte byl kolega z práce, kterému můžeme říkat třeba Filip, protože se tak skutečně jmenuje. A řeknu vám, dali jsme si pěkně do těla, jak jen si můžou dva kamarádi v prázdné posilovně dát:-)

Na posilovně mě kromě jiného fascinuje sprcha, což vám už kdysi poutavě popsal enimen. Je neuvěřitelné, že když z důmyslných mučidel ztýraný člověk za sebou zatáhne závěs a pustí na sebe proud teplé vody, má tendenci u toho vydávat různá úlevná citoslovce. Takže si představte tři sprchové kouty, přičemž ze všech se kromě šumění vody ozývá úúúááááárgágáhóóóómmmmááááchhhh. To je surrealismus!

Co dělat po posilovně jiného, než jít do hospody? V jednom baru na Vinohradech jsme se setkali s dalšími dvěma kolegy, popřemýšleli, co dál, a posléze se přesunuli na Žižkov za bowlingem. Stihli jsme čtyři hry, což bylo až až, protože každá byla o panáky. V prvních třech jsem podával spíše průměrné výkony, ovšem při hře poslední už alkohol zaúřadoval a já své v té době už blábolící kolegy nejen překonal rozdílem třídy, ale vylepšil jsem si i svůj osobní rekord.

A půlnoc na krku. Mládenci si už poněkud skelně ještě půjčili šipky a posléze hovořili o možnosti jít někam tančit, což už v jejich stavu znělo jako čirá fantazie. Já, vědom si svých pracovních povinností, se rozloučil a mezi kapkami deště protančil k domovu. Ze Žižkova do Vršovic za dvacet minut pohodlné chůze…inu, znám zkratky.

Řeknu vám, s tím včasným odchodem jsem dobře udělal. Z oněch tří kolegů zatím na pracoviště dorazil jeden. Nebudu tu poukazovat na fakt, že místo v devět ráno nastoupil v půl dvanácté, stejně jako se nebudu smát faktu, že se vyjadřuje jen v jednoslabičných nebo jednopísmenných výrazech.

Život je zkrátka boj, a někteří fanfaróni to odmítají pochopit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Začalo to posilovnou

  1. ona je holka šikovná…jen škoda toho umyvadla:-)

  2. Tak to bysis mohl založit povrchový lom. Nebo srdeční kamenictví. Už půjdu raději domů…

  3. jen se chci optat na ty přezůvky :OP Jaký nosíš do posilovny PŘEZŮVKY?! :O)
    btw: barva na vlasy jde z umyvadla lehce smýt (pokud jeden až dva, potažmo tři, nejsou čuně ;O))

  4. Hans: na tom bych jistě zbohatl:-)
    fily: normálně…papuče s bambulí… a s tou barvou to vyřiď enimenovi:-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>