Kdybych byl žena, mám už třetí den PMS

Nemluvte na mě

Nebyla to dovolená, kterou by si dokázal užít každý, ale já a F. jsme to myslím zvládli na výbornou. Miniaturní vesnice, v jejím středu opravená chalupa a v místnosti s rozehřátou pecí
my dva. Povětšinou vydařené počasí, výlety pěší i busové, trocha šťouchání do Pana Miminka, klid, ticho. Wow.

Hospoda otevřená jen v pondělí, pátek a sobotu. Zahulená a jednoduchá, ale krušovice velmi lahodné. Obchod ve vedlejší vesnici; otevřeno skoro každý den, ale nabídka omezená. Koukám do bas a jsem smutný: gambrihnus odmítám už ze zásady, plzeň vyprodána, platan…však znáte to pořekadlo: Vypij platan, poser platan. Volím tedy nejmenší zlo a zkouším budějovického pardála.

Hodinu poté, co jsem do sebe dva pardály překlopil, jsem seznal, že se v laxativních účincích neliší od platanu, ovšem šlo o jediný zásadní černý flek (či spíše hnědou šmouhu) na týdnu naprostého blaha. Další, menší šmouhy se ovšem vyskytly taky – bez ohledu na to, že jsem v práci vše pečlivě nachystal, bezradnost kolegů v mé nepřítomnosti narostla do kosmických rozměrů. Výsledkem byl průměr 1,6 pracovního telefonátu na den – a pokud by vás zajímalo, kolik z nich bylo opravdu důležitých, tak šlo o počet o jednu menší než jedna.

Pěší výlety bez rozdílu vydařené; procházet skoro neobývanými vesnicemi má své kouzlo. Co se autobusových výletů týče, tak:

Písek: fajn, hezké, bez větších událostí – pominu-li trojici dívek, uchvácených mým tričkem.
Bechyně: také hezké, zejména zámek. O tom, že jeho areál je momentálně pro veřejnost uzavřen, jsme se dozvěděli až, když jsme ho čtvrt hodiny prolézali, pochvalně mručeli a vyráběli tuny fotografií.
Týn nad Vltavou: hu-hu-hu-hu! Pevně doufám, že žádný z mých čtenářů není stižen kletbou v podobě bydliště v tomto městě. Historické centrum miniaturní, zbytek města ošklivý, zámecká restaurace navzdory názvu obyčejný pajzl s jídlem z mikrovlnky a špinavými talíři. Číslo jedna na mém seznamu měst, která už nikdy nechci navštívit.

V pátek večer na mě sedá chandra a maniodepresivní android Marvin by oproti mě byl Vladimírem Menšíkem v nejlepší formě. V sobotu chalupu předáváme, odjíždíme na maloměsto, usilovně prší, na chvíli si zlepšuji náladu v hospodě u Dana a Pavla, v neděli se mnou není k vydržení, jak mě vidina návratu do práce štve, a dnes na pracovišti čekám, kdy a co a jak na mě dopadne.

Poprvé začínám uvažovat nad tím, že bych si našel práci, která by mě bavila a kam bych se těšil. Problém je v tom, že post hlídače v leteckém muzeu nepatří mezi nejlépe placené…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Kdybych byl žena, mám už třetí den PMS

 1. v Tyne n. V. je prijemna cukrarna, skoda ze jste ji minuli :)

 2. asTMA: no, ale co bych tam vystavoval? a kdo by tam chodil? :-)
  Quanti: v jedné jsme tam byli, nebyla úplně zlá…ale to nestačí:-)

 3. Ministr zdravotnictví varuje: Konec dovolené způsobuje deprese!Máš se rekreovat tak zoufalým způsobem, že se do práce budeš vyloženě těšit ;) Nebo fyzicky náročným, já se vždycky nemůžu dočkat, jak si v kanclu oddychnu… Písečné slečny obdivovaly tvé tričko Smokin kills nebo muskulaturu v něm uvězněnou?
  Jo a s tim hlídačem to není tak docela pravda, kdybys hlídal v hangáru BéDvojky, tak bys to měl určitě placený váborně ;)

 4. Schmitke: tričko s Kmotrem, bůhvíproč…a jestli mi hlídání B2 dokážeš dohodit, tak to vezmu:-)

 5. Čoveče, kam ty na ty trička chodíš ;)

  Myslíš, že kdybych ti to moh dohodit, že bych sám seděl v týhle prdeli?

 6. Proč je areál bechyňského zámku zapovězen obyčejnému smrtelníku by Ti nejlépe (ne)vysvětlil jeho majitel, známý mafián Šťáva, takto i majitel Tvého krevního plazmatu. Ovšem po jednom rozhovoru s ním a jeho gorilami v tamním parku bych Ti příslušný dotaz spíše nedoporučoval. Charakteristika Týna je přesná, krom hrobu Matěje Kopeckého tam nic zajímavého není:)

 7. endji: vida, proto byli v zámeckém parku ti obří psi…ale působili mírumilovně:-)

 8. endji: Já ti moc nevěřím, v areálu je muzeum Vladimíra Preclíka a Mikoláše Alše. A taky voliéra s papoušky. To že by nebylo určeno veřejnosti?
  No, každopádně asi tedy vlastníme pár poměrně raritních záběrů zapovězených míst :o ) Zejména ten altánek nad řekou s pohovkami uvnitř nás dost zaujal…

 9. Ano, to jsem čekal, pokud existuje někdo, kdo tváří v tvář zátylkovi s výrazem neandrtálce začně pokládat drzé a sebevražedné otázky, je to právě endji. Nechápu, jak ses s takovýmhle přístupem opovrhujícím vlastním životem mohl dožít takového věku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>