Tyčinky a prasečinky

Po čtyřech letech, znovu a lépe!

Tak tady jsou ty tyčinky, řekl v sobotu v hospodě u Dana a Pavla číšník a z rudlíku nám na stůl vyklopil nečekaně mohutný pytel slaného oběživa. Odstartoval tím sérii událostí, které nelze nazvat jinak než smrtelně zábavnými.

Už jsem tu o tom psal jednou, konkrétně někdy v březnu 2004. Čtyři roky jsou podle mého ale více než dostatečná pomlka, takže jsem se zhluboka nadechl a řekl: Víte o tom, že údajně nejde sníst dvacet tyčinek za minutu, bez pití?

Odvážná hypotéza vyburcovala většinu přítomných k nevěřícnému potřásání hlavou, odpočítání dvaceti tyčinek z maxipytle a žádost, ať jim změřím čas. Pokud by nás někdo pozoroval, jistě by užasl nad množstvím používaných taktik, ale žádná k úspěchu nevedla. I já sám jsem se pochopitelně zapojil; rozdělil si tyčinky do dvou podmnožin po deseti a dosáhl času 1:20, což z naší skupiny bylo sice nejlepší, ale mé přebujelé ego rozhodně neuspokojující.

Naordinoval jsem si tedy krátký odpočinek a posléze vyrazil do souboje se svými slinnými žlázami znovu. Tentokrát jsem všech dvacet tyčinek držel najednou a z tohoto svazku dvakrát či třikrát postupně odkousl. To se ukázalo jako taktika celkem slibná, neb jsem stanovil nový rekord v hodnotě 1:10. Jak sami vidíte, pořád je ale co vylepšovat.

Pro neznalé: Ten úkol vypadá jako jednoduchý, ale není tomu tak. Jelikož pravidla soutěže zapovídají zapíjení, první dávka tyčinek se ve vašich slinách rozpustí s překvapivou snadností, ale o vteřinu později vám tato směs v puse ztuhne v solidní sádru. Druhou a všechny ostatní dávky tyčinek už zpracováváte ústy, ve kterých vám zuří písečná bouře. Dopracovat se k výsledku, tedy prázdným ústům (různé nutně zbylé žmolky nevadí, bez nich to nejde), je heroický počin, vyžadující značné sebeobětování.

Vítězem je ale vlastně každý, bez ohledu na dosažený čas. S tak vyschlými ústy se k půllitru piva přisajete s dlouho nepoznanou vášní a rychle si objednáváte ještě minimálně jeden – a to mají pinglové rádi.

Fuj, už když to píšu a vracejí se mi vzpomínky, mám v puse celkem divný pocit. Ale pivo bych si dal, nejedno. Zejména s představou, že dnes mě čeká den plný pracovní aktivity, zakončený nečekanou poradou v pět (!!!!!) hodin. Fuj.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Tyčinky a prasečinky

 1. slany tycky jsou podle me nejvic precenovanou hospodskou komoditou. to prirovnani k sadre je podle myho naprosto trefny, nicmene jiz po prvnim kousnuti. Hermos rules!:)

 2. mykee: hermoš je super, ale ten je potřeba si vychutnat – na rychlostní závody jsou tyčinky ideální:-)

 3. taky bych si dala nejaky ten zavod… a v praci se pomalu chysta do tiskarny vyrocka, ktera touzi po me korekture. Ach…

 4. Totéž znám s rohlíkem místo tyčinek. Taky to téměř nejde.

 5. Quanti: korektury? to je zlo!
  zcr: slovo „nejde“ jsem nikdy neměl v lásce:-)

 6. ..jaký je časový limit, kdy musí být tato procedura splněna?:-)))..stačilo se o tom zmínit kolegům a už se tu dmou jak to v poho zvládnou…hihi..uvidíme..

 7. Medva: jak říkám, dvacet tyčinek za minutu, bez pití – jsem na kolegy zvědav:-)

 8. lobo:.. to já také, to je proti všem zákonům fyziologie:-)..budu referovat:-)..

 9. Medva: Když jsou takoví hauři, ať místo obyčejnejch zkusí ty dlouhý tlustý tyčky…to by zajímalo i mě.

 10. a já si pytlík tyčinek rozdrobím a pak ho za minutu vyšňupu!

 11. baryk: ty si to můžeš rovnou píchnout:-)
  Daves: dej vědět:-)

 12. Pche!Jsem myslel, že tvá láska k pěnivému moku je větší a nepotřebuješ chuť na chmelový nektar podporovat vysoušením dutiny ústní! ;)

  Btw. dokud mně nevyvedl z omylu kolega Vš…d, tak jsem si taky myslel, že dva na kost zmrzlý buřty naráz nikdo jen tak nesežere. On ale mé obzory rozšířil a sázím se proto podstatně opatrněji…

 13. ..slíbila jsem poreferovat o soutěži na pracovišti, kde se mí 3 kolegové chvástali, že to přece není nemožné:-)..pouze jeden byl maličko víc skeptický..nutno podotknout, že jsme raději zvolili tyčinky standard (úzké)- a výsledek?:
  1.kolega snědl 8 tyčinek
  2.kolega snědl 9,5 tyčinky
  3.kolaga snědl rekordních 12 tyčinek
  No myslím, že si příště dají hoši pozor na pusu..hihi

 14. Medva: proboha, až takhle zlé to bylo? to vypadá, že to naprosto začátečnicky zkoušeli chroupat po jedné:-)

 15. lobo: to je zajimave, ze to rekne kazdy, kdo ma trochu co do cineni s pisalkovskou branzi a komu prozradim, co delam :) ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>