Lišáku Muldere, potřebuji tě!

Paranormální výkyvy posledních dní
Zabít pavouka prý nosí smůlu; rozhodně jsem na to
nepomyslel, když jsem likvidoval obřího pokoutníka, který se dnes ráno s drzým úšklebkem promenoval po našem squashovém kurtu. Partiovka sice navrhoval, že bychom hmyzovu smrt (na kurtu více než pravděpodobnou) měli nechat na evoluci, ale vzal jsem evoluční úkol na sebe, protože jsem si o pavoukovy vnitřnosti nechtěl ušpinit bělostnou podrážku svých adidasek.

A byla to chyba. V následující hodině jsem předváděl výkon tak potupný, že jsem po zápase blahořečil faktu, že šatna není vytápěna kamny. Byla-li by, musel bych z nich vybrat popel a nasypat si ho na hlavu, tak byla moje hanba strašlivá.

Možná pramení kořeny mé únavy ve včerejší návštěvě ZOO. S F. jsme mezi divou a méně divou zvěří klopýtali několik hodin. Tohle už je snad poslední místo, kde by ti gaviáli mohli být, ozývalo se co chvíli kolem nás, a hned vám povím proč. ZOO údajně před pár dny otevřela nový pavilón, zasvěcený právě gaviálům (podle mě něco jako malí krokodýli, ale nejsem si jist). Na pavilón upozorňují i šipky, porůznu v ZOO rozmístěné.

Jenže: Ten pavilón neexistuje! Podle šipek k němu nedojdete, na mapkách není, a spolehnout se na náhodné nalezení je nesmysl. Ať jsme šli kamkoliv, všude někdo marně hledal gaviály nebo osvém marném hledání nahlas a iritovaně hovořil. Nakonec jsme se s F. shodli, že pavilón možná otevřen byl, ale gaviáli se za pár dní nekontrolovatelně rozmnožili, převzali nad ním kontrolu, vytvořili pokročilou technokratickou společnost a osvojili si technologii stealth, tak důkladnou, že pavilón je lidským okem neviditelný.

Když už jsme u těch záhad: Pracovní kolega technik má nový přístroj, z něhož jde strach, a nejen kvůli tomu, že na boku má nenápadnou cedulku Property of Black Mesa Laboratories. Jde o, jak jsem vyrozuměl, mazač kazet a disků. Princip je prý jednoduchý: Zmáčknete zelené tlačítko, na přístroj položíte disky či kazety, zmáčknete červené tlačítko, v celé korporátní budově pohasnou světla, vygeneruje se silné elektromagnetickonějaké pole a obsah disků či kazet zmizí.

Měl jsem z toho přístroje divný pocit už před jeho malfunkcí. A teď mám pocit o to divnější. Při poslední mazací seanci prý všechno šlo dobře až do zeleného tlačítka. Pak prý kolega, který kazety na disk pokládal, ucítil, jak v jeho rukách náhle ztěžkly a přisály se k povrchu přístroje. Ucukl a zmáčkl tlačítko červené. Přístroj divně zahučel, světla v budově pohasla, časoprostor se zavlnil a minimálně několik červích děr se přesměrovalo do jiných vesmírů.

Kazety, prý, zůstaly nesmazány, zato se v korporátní budově zvýšil počet nevysvětlitelných a strašidelných úkazů vysoko nad tolerovatelný stav. S jinými dimenzemi není radno si zahrávat; po chodbách se tedy nyní pohybuji se zvýšenou opatrností, opatřil jsem si zahnuté páčidlo a neudělám bez něj ani krok.

A pokud jste nikdy nehráli Half-Life, nedivte se, že vám to nepřijde ani trochu vtipné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Lišáku Muldere, potřebuji tě!

 1. vase teorie by vysvetlovala zahadne umisteni prazske zoo v zebricku nejlepsich zoo sveta na sedmem miste :) ))

 2. Quanti: rád vidím ženy znalé věci:-)
  Scaly: to je pravda, to je mocná indicie:-)

 3. zabít pavouka přivolává déšť…
  pavouk není hmyz…

 4. Co se týče pavouků a evoluce – doporučuju pro pokročilé arachnofobiky četbu Cesty krve I. a II. od Kulhánka:o))

 5. eleska: hele, zajimalo by me, jestli si toho kulhanka, jakozto pokrocilej arachnofobik, mam cist ci nikoliv(jestli me vyleci, nebo zabije). Jako fakt uprimne…ten smajlik s dvojitou bradou a usty bezzube kurtizany me totiz krapitko znervoznuje….

 6. Kakihara:jestli překonáš začátek, mohlo by to mít terapeutický účinek:-)

 7. PavelB: déšť mi nevadí:-)
  eleska: to je vynikající poznámka, při čtení té pasáže mi nebylo úplně dobře:-))
  Kakihara: rozhodně přečíst! zjistíš, že pavouci mohou být pojítkem mezi životem a smrtí:-)

 8. jestli to nebylo zle napsaný gaviáli-gaviáni-paviáni…

 9. baryk: pak tam byl ale i zlý obrázek! to je skandální!

 10. Tys o dovolený paařil, že jo? Přiznej se! ;) Tohle se ti nemůže v hlavě rodit jen tak!

 11. volala, Pantarei: zřejmě nějaký výpadek stealth technologie, jinak to nedovedu vysvětlit!

 12. Gaviály jsem včera našla omylem, když jsem klopýtala kolem chýší po padacím mostu – vedle plameňáků, kousek od lanovky směrem k východnímu východu. Budka s dvěma spícími krokodýli. Hm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>