Breaking News!

Na okně mi souloží mouchy

Ačkoliv v naší kanceláři panuje hektické až eklektické pracovní tempo, našel jsem si chvilku, kdy jsem si dovolil se na okamžik zasněně podívat na svět za oknem. Ha! Jindy skvělý výhled na oprýskaný činžák a nudný činžák mi dnes ovšem kazila silueta pářícího se hmyzu.

Nejsem v entomologii zběhlý, ale šlo o něco jako mouchy. Jedna byla o něco větší, druhá o něco menší, byly k sobě připojeny zadečky a kdyby kolegům tak hlasitě neklapaly klávesnice, jistě bych mouchy slyšel vzdychat – o tom, co právě dělají, totiž ani entomolog amatér nemohl mít vážné pochyby.

Se zájmem jsem sledoval, jak se věc vyvine, a kolegům celé dění alespoň přibližoval poutavým komentářem. Mouchy, spojené v jednu, zůstaly po nějakou dobu byly nehybné, jen se mi zdálo, že se tváří spokojeně.

Ani jsem se ještě nezačal nudit, když se mouchy rozpojily. Ta větší – předpokládal jsem, že jde o samce – se znaveně doplazila na okraj parapetu a tam leží dosud; podle mého odhadu spí.

Ta menší – dle mých výpočtů samice – chvíli nespokojeně poletovala sem a tam, pak rovněž dosedla na parapet a začal se zuřivě vrtět a převalovat. Vím, že to zní divně, ale bylo to tak; kdybych nevěděl, že je to nemožné, myslel bych si o ní, že má švába na mozku. Svou etudu muší samice ukončila opětovným vzlétnutím, několika zuřivými nárazy hlavou do skla a nakonec ufrnknutím ven, pravděpodobně za schopnějším samcem.

Kolegové zklamaně zahučeli, já se vrátil k práci. Pokud v události dojde k dalšímu vývoji, neprodleně se přihlásím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Breaking News!

 1. „dle mých výpočtů samice“…ty výpočty by mě docela zajímaly. Vsadím se, že jde o nějakou složitou rovnici, kterou se ti teď nechce vysvětlovat…

 2. F.: přesně tak, v těch výpočtech bylo příliš mnoho proměnných!

 3. je otázka,zda se jednalo o samce a samičku,když se podle tebe pářili prdelema…?

 4. ani nevím proč mi tvoje muší historka připomněla rytmicky se pohybující policejní auto se zamlženými okny na naší příjezdové cestě.Po problikání vystoupili dva rozvrkočení policisté a snažili se mi namluvit,že na místě zasahují,prý tam došlo ke znásilnění a mám si to nechat proboha pro sebe!! takže jsem jako hrob,pánové!

 5. emma: třeba ve vozidle prováděli rekonstrukci!

 6. to by tam byl ještě muž v balonovém plášti s kamerou a četařka Babinčáková jako figurantka.Toto byl spíš nábor nových kadetů.

 7. emma: pak vidím jediné vysvětlení – lásky čas!

 8. …strážmistrův zval ku lásce hlas,kadetův obušek mocně se chvěl,fabie nezvládla pohyb dvou těl…

 9. emma: to je dost dobré – má to všechny znaky básnického střeva:-)

 10. 2EmmaDoufám, že aspoň jeden policajt byl policajtka, jinak se možných postihů ze strany PČR začnu skutečně bát…

 11. to schmitke:pokud byla jedna z nich ženská,musela doposud žrát testosteron velkou lžící.vypadalo to jako Vlado Muller. to lobo: jo střevo,to já jsem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>