Tajemství díry

Zápisek z nouze

Nesleduji poslední trendy ve výzkumu vesmíru, ale mám za to, že někteří dobře informovaní vědci něco vědí o černých dírách. Někteří autoři sci-fi (a možná i vědci, kdo ví) pravděpodobně tuší pár věcí o červích dírách. Mlhou záhad tak zůstávají obestřeny pouze lobovy díry.

Musím zklamat ty, kteří očekávají vyčerpávající anatomický popis mých tělních otvorů, doplněný o třípohledové nákresy. Na takové věci doba ještě nenazrála. Jde, samozřejmě, o díry, které se mi s železnou pravidelností vytvoří v rozkroku jakýchkoliv kalhot, které pravidelně nosím.

Nechápu to. Ať si koupím kalhoty volné nebo kolem stehen těsně upnuté, ať jsou to poctivé centimetr tlusté džíny nebo lehké elegantní pláťaky, vždy tak do tří, čtyř měsíců začne látka v rozkroku záhadně řídnout a krátce poté je souvislá tkanina nahrazena dírou, která nejde zašít – a když náhodou zašít jde, vytvoří se hned vedle záplaty díra další.

Není to úplně levná záležitost; samozřejmě odmítám chodit po světě v nehezkém oblečení od šikmookých přátel, a kupovat si každých pár týdnů nové kalhoty v ceně ojetého automobilu, to člověka finančně vyčerpá skoro jako víkend s pár nejbližšími přáteli, hospodou a ošklivým počasím.

Pochopil jsem už, že jde zřejmě o jakýsi druh prokletí, a tak staré kalhoty vyhazuji s odvážným úsměvem a hlavou hrdě vztyčenou. Stejně by mě ale zajímalo, jak by příčinu celé situace vysvětlila současná věda.

Snad mám zvýšený součinitel odporu tření stehen. Snad navzdory ohromné nepravděpodobnosti sahám v obchodech už několik let toliko po kusech, ušitých horkou jehlou. Snad mám agresivní moč, a poslední kapka, která podle známého pořekadla patří do kalhot, postupně prožírá tkaninu… Nevím.

A jsem z toho neveselý.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Tajemství díry

 1. ..tenhle problém mě trápí taky, ale jen u džín a rozhodně si nemyslím, že mám smůlu na kvalitu:-), vypozorovala jsem tvorbu děr, jakmile si daný kousek oblečení oblíbím..a tohle ať věda vysvětlí, protože jakmile džíny nepatří k mým oblíbeným, díra se nevytvoří:-)..

 2. geometrieto spis souvisi s geometrii. Nohy do X ala Pepa Dvorak osoupavaji rozkrok, nohy do O jako ma bozsky Kaja nici kalhoty dole u bot.

 3. Mně se stává totéž. S. mi to vysvětlovala tak, že mám velmi svalnatá stehna, takže se látka o sebe odírá více než u lidí, kteří mají nohy jako hůlčičky. Toto vysvětlení se mi líbilo a přijal jsem ho za vlastní.

 4. tomann: dává to smysl, ale moje nohy žádné výše zmíněné písmeno nepřipomínají…
  Žába: ano, toto vysvětlení mě také napadlo – a taky mě zaujalo:-)

 5. zkusil bych si občas omýt moudí vlažnou vodou

 6. sistr: ty žiješ ve fantastickém světě, zdá se mi:-)

 7. můj chlap má stejný problém,je to asi tím napnelismem,který vznikne v tkanině při tom vašem chlapáckém posedu.my děvčata máme kolínka u sebe,ale zase nás trápí knoflíky a zipy hrozící explozí při hlubším nádechu.a propos,co se mé profese týká,zdědila jsem zahradnictví a už tři roky si myslím,že sama si udělám všechno nejlépe,nejrychleji a nejlevněji. i teď jednou rukou píšu a druhou přesazuji lobelky:)

 8. emma: ano, ten napnelismus (werichismus, ale co nadělám) je další možné vysvětlení! a zahradnictví – nu, co na to říci – držím palce!

 9. pardon,zapomněla jsem:plíčky,nácky a werichovce nebrat.

 10. emma: skvělé! mimochodem, lobelky – to by mohla být moje oblíbená kytka:-)

 11. mám je za osm korun a na skladě jich zbývají necelé tři tisíce,kam ti to mám hodit? odrůda blue moon je nejžádanější:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>