Někteří lidé by snad ani narozeniny mít neměli Vol. 2

Například Jamon.
Přátelé, slova nestačí k popisu toho, co mám za sebou. Shakespeare by netušil, jak o něčem takovém poreferovat, takže co teprve já…ostatně mám obavu, že slova, která by skutečnost alespoň letmo vystihla, ještě nebyla vynalezena. Leč pokusme se.

Enimen už naznačil, že v pátek večer, když došel první a jediný sud a početné osazenstvo Jamonovy oslavy začalo propadat panice, dorazil do Jamonovy Lhoty náklaďák s třiceti sudy na palubě. V důsledku jakýchsi zákulisních dohod a machinací se prý nakonec vyložilo sudů jen dvacet, ale na tom snad už nesejde.

V pátek jsem si tedy dal deset jedenáctek, bavil se s bratrem, Jamonem a všemi svými blízkými z nejmilejšího podniku a společně jsme okázale ignorovali zbylé hosty, které jsme neznali a poznat nechtěli. Jestli jste někdy chtěli vidět, jak v rodinné felicii spí dva téměř dvoumetroví mládenci, z pátku na sobotu jste měli šanci.

V sobotu ráno jsme byli pochopitelně plní sil, takže jsme se jeli zregenerovat domů. Večer jsme sedli do auta kamaráda-právníka a na místo hromadné sebevraždy se vrátili.

Vše bylo ve starých kolejích. Dal jsem si deset jedenáctek, bavil se s bratrem, Jamonem a všemi svými blízkými z nejmilejšího podniku a společně jsme okázale ignorovali zbylé hosty, které jsme neznali a poznat nechtěli. Milým zpestřením byl déšť nebo horolezecké zdolání blízkých převysokých stohů (mimochodem, ráno nikdo nedokázal pochopit, jak se nám podařilo se na stohy vyškrabat).

V posledních fázích večera jsme si já, bratr a kamarád-další právník zabrali křesla, vynesli je na louku a debatovali jak angličtí džentlmeni. O něco později se déšť stal nesnesitelným, takže jsme křesla srazili blíž k sobě, hodili si přes hlavy celtu, a hovořili a popíjeli dál, sice ve tmě, ale v suchu. Zpovzdálí jsme prý připomínali pahorek.

Dnes mi nezbývá než vložit hlavu do dlaní a ptát se sebe sama: Proč?!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Někteří lidé by snad ani narozeniny mít neměli Vol. 2

  1. Akkon: to je silné obvinění…
    Petr: moje slova!

  2. Petr: zapomněls na mé pověstné dedukční a indukční schopnosti:-)

  3. ked ja ti mam take divne asociacie"irenko, rekni mne proc?"
    len nevidim ziadnu velku suvislost :) ))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>