Lobo potkává loba

Mezi námi maturanty

Přesný den si nepamatuji, ale jedno je jisté – před deseti lety jsem maturoval. Od té doby se mnohé změnilo a mnohé ne, ukradnu tedy již téměř nefunkčnímu bloggeru Kozlovi jeho starý nápad a přenesu se do situace, kdy si v roce 1998 před zrcadlem nervózně rovnám kravatu, když tu náhle díky časoprostorovému posunu uzřím současného sebe sama a položím si několik zvědavých otázek…

lobo 1998: Budu za těch deset let už umět pořádně uvázat kravatu?
lobo 2008: Ale jistě, uzel manhattan zvládáš i v deliriu. Windsor ses také naučil, ale příliš sis jej neoblíbil – asi ti přišel málo oduševnělý.

lobo 1998: Paráda. Co ženský?
lobo 2008: Myslím, že dobrý! A nebudeš o nic ochuzen! A když říkám o nic, tak myslím o nic. Asi za čtyři roky budeš nervózně poposedávat v čekárně na venerologii, ale neboj se, nebude to nic vážného. A asi za šest let na chirurgii, ale neboj, taky nepůjde o nic vážného.

lobo 1998: Bude mi ještě chutnat alkohol?
lobo 2008: No jéje. Ale bacha, tak za osm let začneš trpět na kocoviny. To, čemu říkáš kocovina teď, nic není. Takže zapomeň na tahy do rána, stane se z tebe sofistikovaný piják!

lobo 1998: Hm. Budu hezčí?
lobo 2008: No, každopádně dost zhubneš, i když postupem let se ti zas pár kilo vrátí. Taky si necháš narůst dlouhý vlasy a ty ti začnou strašně vypadávat, takže si zvykej na sestřih, který je možná až příliš strohý, vhodný spíše pro zelené barety! Ale celkově vzato se dá říct, že nebudeš vypadat úpadně k zblití.

lobo 1998: Co prachy? Víš, že teď jsem dost na dně!
lobo 2008: To se neboj. Budeš mít štěstí na celkem dobře placený práce. Milionář z tebe ještě hodně dlouho nebude, ale budeš si žít dobře, nijak zvlášť se neomezovat a ještě dokážeš něco našetřit.

lobo 1998: Jaký budu mít auto?
lobo 2008: Cha, už za pár týdnů dostaneš od dědy jeho bledě modrou škodu 100. Bude to strašnej pekáč a ty nejsi moc dobrej řidič; po pár měsících ježdění auto prodáš za pět tisíc a za ně si koupíš počítač. A od tý doby jsi bez auta.

lobo 1998: Oukej. A jak mi to dneska dopadne?
lobo 2008: Neboj se ničeho. Odejdeš se čtyřma jedničkama a večer se zleješ, jak jinak? A hele, tady máš nějaký prachy, ať tu oslavu neodflákneš!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 thoughts on “Lobo potkává loba

 1. nebo by to slo napsat taky takto: „V devadesatemosmem roce jsem byl nehezky sprt s nadvahou, trochu buranek, zensky se na me zrovna nelepily, ovsem s krasnymi vyhlidkami prede mnou“ :-D

 2. jezis, za dva roky budu tohle moct napsat taky. A asi to nenapisu, protoze by to bylo straslivy cteni…

 3. Lobo, čoveče, ty máš obrovskej talent na dialogy! Mohl bys psát scénáře.
  Šlo ti to výborně jak s prodavačkou, tak se sebou samotným…

 4. sistr: a ty máš talent na psaní komentářů, jdou ti skvěle:-)

 5. sistr: Dialogy mu jdou skvěle i v reálu…už se mě párkrát pokusil zabít ultravtipnými odpověďmi na moje nejapné otázky. V takových případech totiž jen velice těžko popadám dech…

 6. ano, ano, lobovy vtipné odpovědi jsou vyhlášené…

 7. Zajímavý. Já bych se se svým budoucnem nechtěla potkat. Ale se svým minulem zase jo, mohla bych dělat machry.

 8. Trochu mne zneklidňuje, že zrhuba na pár dní přesně bych takový dialog mohl vést nikoli přes jedno, ale přes dvě desetiletí :-)

 9. kowakova: dělat machry na svoje minulo je cool!
  Paželv: zřejmě génius, maturující v páté třídě:-)

 10. To je už tak dlouho?!Hele, pamatuju si tě takřka od tohohle dialogu a dlouhý vlasy si nějak nemůžu vybavit… A vzhledem k tomu, cos předváděl na Rychtě, bych tu třetí otázku vůbec nepokládal ;)

 11. A kdyby se mi naskytla možnost se takhle setkat, tak bych tomu frajerovi, co měl ještě vlasy a o dvacet kilo míň, nakopal prdel!

 12. Schmitke: zmlátit sebe sama by jistě mělo výchovný účinek:-)

 13. lobo 98:“ baryku,myslíš,že spolu ještě budeme za deset let pít?jsou to nejhezčí okamžiky mého života ! „
  lobo 08 :“ baryku,opravdu chceš ještě pít ? „

 14. Jo, vzpomínám taky na tu matrua- přesně před rokem a dnem a jaká to byla pohoda :-)

 15. lobo: tim hur ;) uplne se slysim – vezmou me na vejsku, abych mela v roce 2005 dostudovano? …um… vezmou, ale dostudujes na uplne jinem oboru o dva roky pozdeji za krvave skolne… zustanu s (byvalym)? chm… po par letech psychickeho temer tyrani, vysmivani a dvouminutoveho sexu se s nim nedokazes rozejit, ale nastesti se rozejde on s tebou, kdyz te bude smirovat a bude si myslet, ze ho podvadis… ono to vsechno dopadlo nakonec dobre, ale psat to? jeste bych chudaka Quanti 2000 vydesila tak, ze by to vyznamenani nedostala ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>