Regenerujeme degenerovaného

Řeč je samozřejmě o mně.Doba je zlá, nemá cenu si nalhávat, že tomu tak není. Pravda, jak se blíží den mého odchodu ze zaměstnání, tak mi občas přijde nějaký hezký mail od některé z kolegyň, o kterých jsem v životě neslyšel nebo se kterými jsem jednou hovořil po telefonu, že mi přejí všechno nejlepší v práci nové a že jim bude chybět ten lidský rozměr, který jsem do výkonu své práce vnesl. Ale to jsou jen takové pozitivní drobty, které nemohou negativní realitu vyvážit.

Pravda je totiž taková, že od soboty 18. září do soboty září 25. jsem večer co večer korumpoval své ego záplavami výrobků, obsahujících ethanol, a to skutečně není dobře. Vydržím leccos, ale o vhodnosti takto intenzivního životního stylu mám pochyby.

Přišel čas vyjet z těchto neblahých kolejí. Takže například včera večer jsem se zamkl v bytě, pustil rádio a lehl si do postýlky s milovaným Wodehousem v rukou. Pro v literatuře málo se orientující čtenáře bych snad upozornil, že Wodehouse není jméno mého milence ani familierní přezdívka onoho ryze mužského orgánu, jímž jsem vybaven. Je to příjmení anglického humoristy, k jehož knížkám jsem se naučil uchylovat v okamžicích neveselosti. A protože vždy fungují, zafungovaly i včera.

Povšimněte si, prosím, dosud žádný alkohol. A udělalo mi to vážně dobře.

Dnes mi sice přišla hrozivě znějící smska od kamaráda-skláře, její podstata by se dala shrnout do oznámení v bytě X u osoby Y se koná večírek Z, přijď a přines s sebou W chlastu, kde W se limitně blíží nekonečnu, ale odpověděl jsem ve smyslu, že svou účast vidím pouze v rovině teorie, a jsem takřka přesvědčen, že ve svém postoji vytrvám.

Když všechno půjde dobře, večer si buď bůhvíkolikáté pustím Black Hawk Down, nebo budu pokračovat v literární session, nebo budu z hlubin internetu stahovat mp3, nebo budu jen tak ležet a volným tempem si dumat o tom či o onom.

Úplně cítím, jak to mé zmučené psychice i fysis prospívá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 thoughts on “Regenerujeme degenerovaného

 1. Tak tohle je opravdu tuze smutnej příběh… Ale to je tim, jakej život žiješ a lidma s kterejma se stýkáš :) )

 2. džounes: svatá pravda:-) ale co, kdo se dá na vojnu, musí bojovat:-)

 3. Obávám se, že již je pozdě. Tohle je nezvratný proces a brzy, možná již dnes večer, až přijde další zlá smska, nastane recidiva. Bude to asi kruté. Z toho tě nedostane ani seržant "Hoot" Gibson.:-)

 4. lobo: bohužel mám modrou knížku, takže nemůžu posoudit :) )

 5. rekl bych, ze tohle je naznak blizici se tragedie a smutneho konce…ach, jak s Tebou soucitim..

 6. ah: ve vedlejší místnosti mám schovanou Císařovnu z Blandingsu:-)
  džounes: psche! schopen, odveden, třída 1A, výsadkář, průzkumník, tohle mi řekli při odvodu…
  Karl: takový pesimismus snad není namístě:-)

 7. Ty jo! On snad opravdu odolal svodům zlých smsek a skutečně doma rozjímá!

 8. Jura: přišly mi tři smsky a obdržel jsem dvě ústně sdělená pozvání, a vydržel jsem! no passaran!

 9. Mně nepřišla žádná a nevydržel jsem! Holt karakter je karakter…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>