Kterak na maloměstě došlo pivo

Dělám Cohiby
Není mi dobře; a navíc to ani není způsobeno kocovinou. Včera jsem zřejmě někde vdechl pyl z blatouchu nebo něco podobně hrozného, a moje alergie přešla ze sitzkriegu do blitzkriegu. Celý den mi z nosu vytékají věci, o kterých si mohou i pravidelní návštěvníci klubu LeClan jen závistivě nechat zdát, svědí mě oči a vůbec.

Asi je to daň za víkend, který se povedl. Na maloměstě se konaly tradiční letní slavnosti; jejich princip zjednodušeně spočívá v tom, že se všichni občané potkají na náměstí, od rána do večera kalí a více či méně ignorují dění na pódiu. Letos bylo vše opepřeno tím, že kamarád-právník se vrátil z Kuby s kontrabandem doutníků slavné značky Cohiba a neváhal se podělit s přáteli.

Všichni o mně víte, že nenávidím kuřáky. Vlastně bych raději souložil se sedmnáctiletou roztleskávačkou, než bych si zapálil cigaretu. Ale doutníky, navíc potvrzující sociální status, to je jiná – jednou v životě jsem už Cohibu měl, takže tentokrát šlo o mé podruhé. Kamarád-sklář (ten s doutníkovou erekcí) kouřil Cohibu prvně, ale vše zvládl s grácií Winstona Churchilla.

Ještě existuje podobná fotka, kde je vyobrazen i kamarád-právník, ale s ohledem na jeho přání nenechat se vyloučit z advokátní komory (a taky vzhledem k tomu, že já na té fotce vypadám jako debil), je šance na její zveřejnění srovnatelná s šancí na účast Jiřího Krytináře ve finálovém zápase NBA.

No, ale abych se vrátil k víkendu – jedinou vadou na kráse byl fakt, že ve stáncích na náměstí se točil gambrihnus. To šlo ovšem snadno vyřešit nakupováním piv v přilehlých hospodách, a věru – takhle kmitající číšníky jsem už dlouho neviděl. Závěr byl nečekaně katastrofický – v hospodách kolem náměstí někdy po osmé večerní došlo pivo, okolo deváté pak došel i heineken.

Cítil jsem vlny patriotické hrdosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Kterak na maloměstě došlo pivo

 1. připadá mi,že všichni přítomní občané maloměsta na vás obdivně hledí.Nebo jsou tak fascinováni fotoaparátem? Nebo zjišťují,odkud se line ten smrad importovaného kuřiva z OSTROVA SVOBODY?

 2. emma: pochopitelně, že všichni byli fascinováni, vidět sebranku nejhorších místních hospodských povalečů s drahými doutníky, to není jen tak:-)

 3. ještě,že jste to kouřili na návsi.znám pár případů,kdy jakési jelito bafalo doutník velikosti salátové okurky v malém uzavřeném salonku. chtěli jsme ho zlynčovat,ale naštěstí onu věc šlukoval,takže omdlel bez jediného úderu boxerem.

 4. Katt: asi ano – nebo je v editoru bloguje:-)
  emma: to jsou jelita, která svět neviděl!

 5. Dobrá výmluva s tím doutníkem, budu to používat. A Emma má nejen maso, ale i pravdu, občané hledí a hledí, řekl bych přímo čumí.

 6. přesně je to: máma mele maso,ema solí. ještě teď cítím na sobě ty obdivné pohledy mých pologramotných spolužáků z první třídy.o nikom jiném se Slabikář nezmiňoval. snad jen o spolužákovi Pytlovi v říkadle Jetel-pytel.

 7. Samotář: moje výmluva je tvoje výmluva!
  emma: taky jsem na sobě cítíval obdivné pohledy pologramotných spolužáků…například během studií na univerzitě…

 8. to znám,dělala jsem dálkově 3LF UK.měla jsem v té době za sebou 12 let na sále,prostě jsem nezapadla mezi ty Cvachy.

 9. Kozel: I ty Brute? Ještě to zvaž, je to slušná vesnice!

 10. Každopádně mně bys tu fotku poslat mohl :-)

 11. teda ta fotka je luxus. a jak jste s Barykem sladěný!
  F.: zatím, F., zatím :o )

 12. Jsem trochu rozrušen tím, že už jsi dlouho nebyl u kadeřníka…

 13. ano,je to krásná fotka.vypadám na ni mnohem líp než ve skutečnosti !

 14. Ty patriotické vlny dorazili až sem do Prahy – Sherwood byl pěkně zblitej…

 15. Schmitke: vlny dorazili? omlouvá tě jen to, že ses narodil v Africe nebo kde:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>