Modrá krev na zelených greenech

Kam všude si lze strčit putter

Za poslední minutu jsem třikrát kýchnul, a to beru jako znamení – jednak že bych si měl utřít tu velkou vzducholoď, co se na mém radaromonitoru přesouvá k jihu, a jednak že bych vám sem mohl něco napsat…

Třeba o tom, co mě čeká příští víkend a na co se těším jak matka představená na nového klášterního údržbáře. Přátelé, v sobotu jdu poprvé na golf. Vždycky jsem se na něj fascinovaně díval, vždycky jsem zbožňoval Wodehousovy povídky o golfu, a teď přijde čas převést teorii do praxe.

(Mimochodem, ti z vás, kteří si tady slabikují už delší dobu, si zřejmě pamatují na časy, kdy jsem tvořil dvojici s Tou Neznámou. Včera se mi v té souvislosti vybavilo, kterak jsme se s TN bavili právě o golfu a ona tehdy vyjádřila svůj odpor k tomuto sportu. Jestli bys začal hrát golf, tak bych se s tebou snad rozešla, tvrdila tehdy – ovšem jak vidíte, nezalekl jsem se, a už pár let po našem rozchodu se na green neohroženě chystám!)

Začít s golfem, to ale není jen tak. Nastudoval jsem si herní řád hřiště, kam se chystám, a rozhodl se, že bude nanejvýš vhodné pořídit si nové kalhoty, protože kdybych přišel v džínech či maskáčích, pravděpodobně na mě vedení klubu poštve psy. Proběhl jsem několik obchodů a začínal se zasmušovat jak Babinského matka na třídní schůzce. Už jsem si maloval chmurné vize o tom, jak jdu na golf zahalen v kilt, kterýžto je mnohem snáze sehnatelný než kalhoty v délce 36.

Poslední obchod a jdu domů, říkám si – a vida, vyprovokované štěstí se na mě usmálo. Za chvíli jsem si již v kabince zkoušel podivuhodné světlé nohavice s tmavou kostkou a pohledem do série zrcadel se ujišťoval, že jde o nádheru, kterou svět neviděl. Popravdě řečeno, vypadám v nich jako druhorozený šlechtický synek z minimálně Thurn-Taxisů.

Teď si asi říkáte, co ta falešná skromnost? Druhorozený? Ale z různých studijních materiálů o modré krvi jsem se již dávno dozvěděl, že být prvorozeným šlechtickým synem s sebou nese povinnost časem převzít všemožné funkce a povinnosti po svém otci. Být druhorozeným (a všemi dalšími) naopak člověku nepřináší funkce a povinnosti žádné, toliko flinkat se po světě a utrácet rodinné peníze.

Což mi zní jako dobrý plán. I když jsem v reálu prvorozený nešlechtic…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Modrá krev na zelených greenech

  1. Zas nebudeš degenerovaný ;)
    A ten putter, ten se dá po pátém neúspěšném pokusu strčit opravdu na různá místa, jistý známý podnikatel ho například před mýma očima poslal do blízkého jezírka…

  2. Schmitke: s tou degenerací bych si nebyl tolik jist, uvidíme:-)

  3. baryk: potřebuju někoho, kdo má na svůj věk slušnou kondičku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>