Nejdelší noc před nejdelším dnem

Není čas na hrdinství, když víkend je za rohem!

V noci na dnešek se mi nespalo dobře, a zejména k ránu jsem se převaloval a probouzel a potil se a třásl mnou chlad. Vysvětlení je myslím celkem jasné – vracely se mi zřejmě zážitky z předchozího života. Pohledem do kalendáře a zalistováním v učebnici dějepisu lze odvodit, že přesně před 64 lety mé minulé já seskakovalo z invazního člunu do studeného moře (nebo podupávalo ve studeném bunkru a přes mířidla těžkého kulometu se znepokojeně dívalo na probíhající invazi).

Pak je tu ještě jedno řešení, které je ovšem dost přízemní a nevznešené, a sice, že mi bylo nedobře ze směsi pochoutek, které jsem do sebe včera stihl vpravit. Byl jsem totiž pozván na oslavu desátých narozenin mocné internetové firmy, a tak jste mě i F. mohli včera zahlédnout v klubu Lávka, kterak se distingovaně bavíme a splýváme se špičkami společnosti.

Celá akce měla několik pozoruhodných momentů – například to, že byli přítomni tři zdaleka tělesně nejvyšší mediální experti v republice (Miloš Čermák, Ondřej Aust a já; pokud bychom stáli jeden druhému na hlavě – což je situace, která doufám nikdy nenastane – utvořili bychom monument srovnatelný se Sochou svobody).

Milým překvapením bylo setkání s již neblogující bloggerskou legendou adbarem a jeho S., strávili jsme spolu družnou diskusní hodinku. Jejím leitmotivem byl hlavně fakt, že příběh setkání a soužití adbara a S. takřka doslovně kopíruje příběh setkání a soužití mě i F., i včetně nejmenších podrobností, jako že obě dívky jsou z Brna. Překvapením je, že adbar a S. chystají v létě svatbu, takže pokud máte zájem se na ni vetřít a obzvlášť ohavným způsobem ji narušit, můžete mě zkusit nějak uplatit a já vám vyzradím čas a místo.

Nelze zapomenout na občerstvení; tady musím udělit velmi vysoké známky. Kuřecí stehna ve slanině, kuřecí plátky, řízky, rybí (?) špíz, vepřový (?) špíz, kuřecí stripsy, kuře (?) s pikantní omáčkou, špenátová roláda, rostbeaf, hermelín s jahodou, ovoce v čokoládové fontánce, čokoládový zákusek, piva a cola light, to vše bylo znamenité.

Co znamenité nebylo, byl stav, který tato směsice rozpoutala, ale takové věci sem už nepatří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 thoughts on “Nejdelší noc před nejdelším dnem

 1. nevím proč, ale vždy jsem měl pocit že by jsi při invazi stál raději na druhé straně…

 2. dalimil: to jsi měl zcela správný pocit, nevím proč se lobo tady ještě nepochlubil, co za války dělal jeden z jeho dědečků:-))))

 3. dalimil: to byl pocit špatný, vždycky se snažím být v táboře vítězů:-)
  enimen: pochlubil, mnohokrát, už se nechci opakovat:-)
  Kozel: s cestovkou Wehrmacht se podíval po celé Evropě:-)

 4. Kozel: tvoje světáctví a rozhled jsou udivující!

 5. po celou dobu,co čtu tvoje smutný příběhy,si tak nějak ztotožnuji tebe s tím naším lobem.objektivně jsem už dávno zjistila,že je fakt nádhernej chlap a přidala jsem si k němu něco z tebe,tedy konkrétně intelekt a odzbrojující šarm. chyba! mám v sobě dvě lahve ledového vína,takže ti to můžu říct. je to egocentrickej blb. F.můžeš mi dát virtuálně do huby. ale ono se to stejně neodešle,takže dobrou,odcházím do sklepa.

 6. emma: a jak se to krásně odeslalo:-) ten egocentrickej blb jsem já nebo ten druhý lobo? nebo oba? jsem zvědav!

 7. emma: Tahle ta noční vína…to já znám. Zase bude dobře, neboj :o )
  lobo: příliš zvědav!

 8. bože,je mi zle.a vy jste tak hrozně milí!samozřejmě,že jaroušek není egocentrickej blb,to ten druhý ošklivý lobo.efinko,jsi báječná.děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>