Hledám parťáka!

Do trojky…

K nejmenovanému golfovému areálu jsem se pravděpodobně jako první a jediný jeho návštěvník v dějinách dostavil tramwayí. Pak jsem pěšky prokličkoval mezi několika zaparkovanými Porsche, nahlásil se v klubovně a byl odeslán za postarším a zkušeným trenérem.

Následovalo pár minut, během nichž jsem se cítil usilovně trapně, protože zkuste se cítit hrdě, když nedokážete najednou správně držet hůl, být předpisově rozkročen, mít vytočenou levou špičku, pokrčená kolena, rovná záda, bradu nahoře, levačku napnutou a ještě nespouštět oči z míčku.

Měl jsem pocit, že trenér musí každou chvílí ztratit klid a seřezat mě driverem, ale jen jsem byl neustále ujišťován, že stejné chyby dělají na začátku všichni. Některým lidem trvá třeba šest hodin, než se naučí jen správně držet hůl, komentoval trenér lakonicky, a po chvilce dalšího procvičování mě pustil na cvičné odpaliště.

Prvních pár pokusů bylo tristních, to přiznávám. Buď jsem míček netrefil vůbec nebo ho jen skákavě poslal několik málo desítek metrů od sebe. A pak to přišlo. První podařený odpal; míček se po ušlechtilé balistické křivce dotřepotal někam ke 125 metrům. Tiger Woods by to považoval za nejhorší odpal svého života a přihlásil by se do kroužku vyšívání, ale já se topil ve vlnách štěstí.

Do konce lekce jsem ještě pár podařených (a mnoho nepodařených) kousků přidal, a když mi trenér na rozloučenou tiskl pravici, tvrdil mi, že byť mu rukama prošly stovky začátečníků, mě bez váhání řadí mezi nadprůměrně talentované. Zda to myslel upřímně nebo šlo o čistě obchodní tah, to nevím. Jisté je, že se stalo očekávané a já se na hřiště toužím vrátit.

Jenže to není zábava úplně levná. Trenér si za hodinu bere osm stovek, a než se člověk stane způsobilým ke vpuštění na hřiště, musí prý absolvovat kolem patnácti lekcí. Ale pozor – lekce pro dva stojí stejně jako lekce pro jednoho, což celou záležitost posouvá do ekonomicky přijatelnější roviny.

Takže, moji přátelé, zejména vy nadprůměrně placení, nemá někdo zájem?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Hledám parťáka!

 1. enimen: já jsem si to myslel:-)) byls jedním ze tří, o kterých jsem téměř jistě věděl, že se přihlásí:-)

 2. myslim, ze lepsi nez partak by byla partacka, nebo snad ne? :) ))

 3. baryk: to je nečekaná tlačenice!
  endji: kde?

 4. já uvidím, jestli můj nový uzurpátorský zaměstnavatel se pochlapí a něco golfových lekcí mi nadělí. ale jinak jsem pro (teda zatím jsem začátečník :o ))

 5. Kozel: pěkně se nám to schází, ještě potřebujeme speciálně vycvičeného nosiče holí a sudu!

 6. MistrKolben: o platu nemůže být řeč – takže je podprůměrný:-)

 7. typicke muzske mysleni. jiste, noseni holi. neco poetistictejsiho by te nenapadlo? :) ))

 8. koukam, jsi beznadejny pripad… F. opravdu musi mit svatozar ;) ))

 9. Sculy: To mám. A lobo mi ji každý večer leští…tu svatozář. :o )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>