Pro hrst tolarů

Mezi bankéři

Mám tu smůlu, že se poměrně snadno nechám přemluvit, abych někomu půjčil peníze. Nepůjčuji na potkání, to jistě ne, ale přítele v nouzi neodmítnu. Tedy, neodmítnu ho, pokud vím, že je skrz naskrz důvěryhodný a s mými penězi nepláchne do Kapského Města a neroztočí je s trpasličími transsexuály.

Mám to štěstí, že peníze takto rozpůjčované se mi vrací spolehlivěji než Goro, Lassie a dobří holubi dohromady. A je to příjemné, protože jde o velmi vítanou a vhodnou finanční injekci, často přicházející z naprosto nečekaného směru (ano, zapomínám, a tak jsem někdy dost udiven, když mi blízký přítel tiskne do ruky svazek bankovek a tváří se vděčně).

Včerejšek a dnešek byly co do návratnosti starých i novějších dluhů mimořádně přínosné, a tak najednou mám po kapsách a po kontech poschováváno asi o sto čtyřicet tisíc víc, než tam bylo o víkendu – a to se vyplatí!

Co ale s takovouto částkou? Inflace je zlá a Česká spořitelna ještě horší. V rámci pružné polední pauzy jsem se tedy dnes vypravil na oběd a následně do mBanky, vyzvědět, jak to je s těmi jejich 3,5 procenty. Ochota a přístup člověka, který si mě vzal na starosti, všechno mi vysvětlil a konto mi zřídil, byly příkladné – tady dávám velký palec nahoru pro mBanku.

Stejně to ale ještě není ono a k milionům mě tato cesta stěží přivede. Kolegové v práci mi radí, ať koupím nějaký nyní bezcenný pozemek nebo dvacet obrazů od začínajících malířů, ale jsem trochu na vážkách. Abych na bezcenný pozemek přivedl dálnici nebo korejskou automobilku, to je potřeba mít známosti, a těch mnoho nemám. Abych z třicetiletého patlala vychoval nového Zrzavého, na to je potřeba mít nevím co, a to taky asi nemám.

Takže tápu a čekám na dobré rady. A jen pro jistotu: výzvy typu pošli to moje konto dobrými radami nejsou!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 thoughts on “Pro hrst tolarů

 1. Investuj je do své ženy! Víš, jak ti pak bude drahá?!

 2. Včera jsem se stal manažerem hedgeového fondu rum/pivo pro oblast EMEA a slibuji neskutečné výnosy!

 3. baryk: ještě jednou si důkladně prostuduj poslední odstavec:-)
  Kozel: výnosy v naturáliích, předpokládám?

 4. lobo: ano, v naturáliích, většinou to házíme overnight na dlouhou pozici, včetně nativního aftersales dopadu. technika laverage/deriváty, vysoká likvidita!

 5. hele,když mě zafinancuješ,slehnu dřív.a to se blahodárně projeví na horstovi kolem jeho čtrnáctého roku !

 6. F:na tom není nic tajemného.ale nezačal by chodit chlastat od čtrnácti se strejdou barykem,nébrž až od patnácti se strejdou jendou!:-)…

 7. Vypadá to, že budeme muset Horsta před tebou zamykat…

 8. co třeba koupit panu miminku výbavu od prvního měsíce až do… až do co to půjde? balíky plínek, dudlíky, bryndáky, první kolo, koloběžku, horské kolo, aktovku do školy, sadu pastelek…:)

 9. dobo: to už není náhoda, jaké jsi básnické školy? :-)
  ailyn: (temné mručení)

 10. lobo: hard-boiled poetry school… přirozené nadání snoubící se s tvrdou školou třicátníků… t.j. don Kichotů, kterým se již nehojí rány (kua, jak som sa rozpísal .>))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>