Lapen v Pastičce

Bez možnosti útěku

Byla to zlá náhoda, která způsobila, že k zamluvenému stolu v Pastičce jsme včera usedali ve složení já, F., kamarád-právník a Evička? Ó ne ne, tentokrát jsme zlé náhodě vyrazili notně napřed, protože jsme se usnesli, že by bylo vhodné jít někam, kde se dobře najíme a pár Guinnessy dorazíme…

Mocným osobním šarmem jsem zařídil, že v jinak nepříjemně zahuleném podniku jsme získali stůl, umístěný tak šikovně v průvanu, že jsme zplodiny okolosedících nikotinofeťáků vůbec necítili. A záhy začaly orgie, o kterých se s ohledem na duševní zdraví čtenářů nebudu rozepisovat; vyjádřím se pouze trojslovným shrnutím:

Guinness. Bernard. Třešňovice.

Kombinace tekutin, na které nejsem příliš zvyklý, měla za následek, že jsem při placení zapomněl přibližně na třináct sedmasedmdesátin svého účtu, takže vše za mne musel s pokerovou tváří dorovnat kamarád-právník. Čímž se mu ještě jednou omlouvám a ujišťuji ho, že u mě je jeho pohledávka jako v nedobytném sejfu!

Požité obsahy měly velmi příznivý účinek na kvalitu mého spánku, dokonce jsem po ránu na patře nezaznamenal pachuť kocoviny, což mě potěšilo. Neradoval jsem se ale dlouho, protože krátce po příchodu na pracoviště se můj somatický stav zhoršil a takřka kompletně mi zamezil v práci.

Steak s hermelínem k obědu mě však zázračně vyléčil; vlastně už se cítím natolik zdráv, že bych klidně mohl odejít domů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Lapen v Pastičce

 1. a tím bych tak nějak ten pracovní týden uzavřel a pátek ignoroval…

 2. dalimil: tvůj přístup se mi libí!
  P~O: já přiznávám, že v matematice jsi lepší než já, ale tady musím žádat explikaci:-)

 3. Jeste k tem chinookum – koukni se na

  http://video.google.com…amp;hl=en

  a bude ti jasne, ze chinooku u nas se dockame, jestli je ale budes sledovat s radosti, tak .. preji ti tvoji nevedomost.

 4. JXD: ano, jsem opravdu nevědomý a dokument o spikleneckých teoriích mi otevře oči! bože…židobolševici ovládají svět!!

 5. A jak to tedy je: „Boze, Iran a Rusko ohrozuje Ceskou Republiku!?“

 6. JXD: určitě se najde spousta zajímavých blogů, jejichž autoři stojí o tvoje názory…tento mezi nimi není.

 7. Nemel jsi se poustet do politiky, ted to mas. Ty snad veris tem pohadkam, co nase vlada vyklada? Nebo ti jde jen o chinooky a dal nevidis? Nebo je to recese z tve strany? (pak se omlouvam za nepochopeni)

 8. je mi z tebe smutno…a to jsi mi mel jit prikladem :-) ..

 9. baryk: prosím tě…jak je v cizině? chci nějaké pikantní novinky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>