Přednáška o boji proti protialkoholismu

S.W.A.T.? Ba.

Jeden z mých nejlepších přátel, kosárek, v pátek konečně přestal žít v hříchu a svou dlouholetou přítelkyni Danu si vzal za ženu. Těšilo mě to z mnoha důvodů: Vždycky jsem rád, když jsou moji kamarádi štastní; vždycky jsem rád, když se osvobodí z hrůzných osidel předmanželského sexu, vždycky jsem rád, když jsem pozván na obřad i na hostinu, a vždycky jsem rád, když se v pátek nemusím obtěžovat prací.

První část akce, tedy obřad, proběhla bez vážnějších překvapení a incidentů, ale o to záludnější byla část následující. Oslavy začínaly už něco po třetí hodině odpolední, a měl jsem tušit, že to nedopadne dobře…
´
Nebudu tady zabíhat do detailů, protože nejsem detailista ani miniaturista (malíř jako by se s Kyklopem mazlil!). Spíše bych páteční odpoledne, večer, noc a sobotní časné ráno vyjádřil takto: Pokud bych na sobě nějakým nedopatřením místo civilního oděvu měl Biosuit, známý ze hry Half-Life, tak by mi v pravidelných intervalech neosobním ženským hlasem sděloval Warning. User death imminent, což by pravděpodobně svatební veselí narušilo.

Prostě, pokud jsem si dosud myslel, že svatba mě a F. byla co do jídla a pití nadlimitována, už si to nemyslím. Kosárek a Dana otevřeli stavidla venkovské pohostinnosti naprosto nehorázným způsobem, a počet dvanáctek, Tullamorek a řízků, které v mém trávicím traktu bojovaly o lebensraum, by pro většinu savců byl s životem neslučitelný.

Jasných vzpomínek moc nemám. Někdy okolo půl jedné (?) se s námi rozloučil enimen. Trochu mě mátlo, že má obličej pokrytý majonézou (?), ale věřím, že je to nějaký módní trend, který mezi plebs dorazí až tak za půl roku. A trochu víc mě zarazilo, když jsem o dost později na zahrádce před hospodou našel jeho peněženku. A úplně nejvíc mě udivilo, že cestou domů nám před taxi skočilo postupně asi osm srnek, většinou dost krvežíznivě se tvářících.

Co mě nepřekvapilo, byl způsob, jakým mi v sobotu bylo špatně. Moc. Na první pivo jsem sebral odvahu až kolem sedmnácté hodiny, a kolem sedmnácté hodiny desáté minuty jsem poznal, že to byla chyba.

Rád bych tedy zvolal: Nejlepší svatba za poslední dobu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Přednáška o boji proti protialkoholismu

 1. ještě jednou děkuji za tu peněženku, trend s majonézou ti přednostně osvětlím…

 2. enimen: předpokládám, že majonéza se musí nosit v peněžence…

 3. spousta hostí, krásných dárků
  nevěsta mladá….
  příbuzní mi blahopřejí
  a mne napadá
  copak asi dělá
  moje sladká Lulu
  (rytmická pauza)
  z Honolulu…

 4. není… já sem naprosto neoriginální a neinvenční…
  a záleží na úhlu pohledu. co je vykrádaní autora a co citace klasika?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>