Jsem z lihu v ksichtu černej

(jak zpívá Fanánek)

Říká se tomu umění přijít ve správný čas. Do svého nového zaměstnání sice naplno nastupuji až v září, během srpna budu dělat jen jakéhosi příliš vzdáleného konzultanta (=jednou týdně přijít na poradu a tam všem přítomným chytrými slovy vysvětlit, že všechno, co dělají, dělají špatně), ale na firemní večírek nového zaměstnavatele jsem šel už včera.

Firemní večírek je vždycky dobrý nápad a svoje budoucí spolupracovníky jsem otipoval jako vesměs milé lidi, v jejichž společnosti mi nebude zatěžko pobývat. Po úvodních zdvořilostech jsme ale přátelství na čas odložili – došlo na urputné klání v bowlingu, podpořené zajímavými cenami pro první tři nejlepší.

První hra byla na zahřátí a nepočítala se, druhou jsem vyhrál, ve třetí jsem byl třetí a už už jsem si představoval, co budu s lahví zlaté Olmecy vyvádět, když se čtvrtou hrou vše pokazilo a já nešťastně sklouzl na bramborovou pozici.

Nehodlám z toho vyvozovat žádné závěry, pochopitelně. Ale je pravda, že moji budoucí podřízení touto neslýchanou drzostí projevili pramálo strategického uvažování, a pokud nastane situace, kdy bude nutno zredukovat nadbytečná pracovní místa, mohou ve frontě na polévku v Armádě spásy zpytovat svoje svědomí a proklínat svou soutěživost…

Ale zpět: Nepoučen událostmi z Kosárkovy svatby, vyvolil jsem za své společnice pro včerejší večer zlatavou dvanáctku a ještě zlatavější skotskou. V první fázi večera měla tato směska pozoruhodně kladný vliv; dokonce i kulečník, který jindy šťouchám jak opičí stařec po obrně, jsem hrál s jistotou Jiřího Korna.

Dnes ráno jsem ale svých činů opožděně litoval. V obličeji jsem (na rozdíl od Fanánka) nezdravě zarudlý, ke snídani jsem si koupil láhev Zera a vůbec mám tak nějak pocit, že svět není tak krásný, jak bývával…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Jsem z lihu v ksichtu černej

  1. Myslím ti budu muset trochu přiškrtit řetízek…

  2. Psice, dalimil: ještě čekám, až mi řezbář dokončí ozdobnou rukojeť!

  3. otrokum přiškrtit řetízek kolem předkožky a bít je bambusovou hulkou s ozdobnou rukojetí za zvuku písní Fanánka.

  4. po vzoru fananka jsi mel radeji volit sedm piv a jednu zelenou !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>