A je to na světě!

Hranice alkoholismu posunuty

Tak hodně štěstí, říká taxikář. Je úterý, něco po půl páté ráno a u Apolináře je klid. Kontrakce má F. celkem ukázkové, takže doktor má jasno – za pár hodin bude rodit. Ještě na chvilku odběhnu pořešit pár pracovních věcí, a pak už jen čekáme. A čekáme. F. si libuje, že jí nic moc nebolí, personál je příjemný a usměvavý.

Už dávno minula doba oběda a mám celkem hlad, ale odejít odmítám. Kolem jedné hodiny odpolední už to F. asi trochu bolet začíná, ale drží se úžasně. A pak to jde rychle: Tlačení, spousta doktorů a sester, a najednou je hotovo.

Je 13:32, když se Horst narodí. Zdravý, krásný, velký – tři kila osmdesát a dvaapadesát centimetrů, to je i podle mých chabých znalostí spíš nadprůměrná míra.

Nejsem úplně plakací typ, ale když Horsta dostanu těsně po omytí a zabalení do deky do náruče, tak slzy prostě zastavit nedokážu. Zdaleka nejsilnější zážitek, co jsem kdy prožil; dojetím nemůžu aspoň půl hodiny pořádně mluvit, takže při prvních radostných telefonátech mám slovní projev jak retard – raději tedy posílám smsky.

Pak už jsme s F. na pokoji a Horst s námi; F. tvrdí, že ta bolest nijak hrozná nebyla, sestřička jí přináší večeři a já se loučím. Samozřejmě vím, co je moje povinnost, a tak svolávám pár nejbližších přátel a slibuji hroznou pitku. Zázraky pokračují – jindy beznadějně plná Žlutá pumpa má zadní salónek volný, a to je pro nás tak akorát.

Začínáme asi v půl sedmé. Nejdřív jen já a kamarád-sklář, pak přicházejí další a další a nakonec je to docela početná sešlost. Hoegaardeny padají zběsilým tempem a nejrůznější panáky jakbysmet.

Chtěla bych vás poprosit, abyste tolik neřvali, volá servírka, ale má to marné. Pak prý dochází Hoegaarden, ale hospodský cítí šanci na životní kšeft, takže si neváhá půjčit sud kvasnicového zázraku z hospody odnaproti. Konec mám v mlze, samozřejmě, a existují různé rozcházející se teorie o tom, co se vlastně dělo. Takže jakoukoliv informaci vítám, milí zúčastnění čtenáři!

Dnes ráno s potěšením zjistím, že jsem neztratil mobily ani další cennosti. Z peneženky mi zmizelo asi pět tisíc, ale to byla za Horstovu první oslavu velmi dobrá cena, řekl bych. Opilecké zkazky si nechám na jindy, i když hlavně příběh o tom, jak nahý kamarád-sklář bloudil chodbou našeho činžáku, patří k těm nejlepším za poslední dobu…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

33 thoughts on “A je to na světě!

 1. Pane Lobo, měl byste změnit hlavní titul – tohle byl docela veselej příběh. Jinak k synovi rozhodně gratulace, doufám, že je, stejně jako v mém případě „celý tata“

 2. Tak Lobo už je otec.Gratulace veliká k tomu příspěvku v populačním boomu.Ať Horst rychle roste a je pořád zdravý!

 3. Gratuluju, ačkoliv potměšile doufám, že vod krku nahoru raději „celá mama“ :-)
  A malýho velkýho HOrsta zapíjej pořádně!

 4. Gratulujem! :-) )
  Pokud bude Horst dostatečně zaopatřen, jsme ochotní mu dát za ženu Monouše! :-)
  A F. vyřiď, že je nejúžasnější!

 5. Horst???? probůh co ti to dítě udělalo tak hroznýho že ses mu takhle pomstil???

 6. hura a vse nejlepsi malemu, statecne mamince i tatinkovi unavenemu z oslav!:)

 7. tož paráda! gratuluji ti, že jsi v brněnsko-maloměstské pravicově smýšlející rodině přivedl na svět dalšího perspektivního voliče. pokud bude probíhat oslava i v brně, tak rád tomu prckovi připiju na všechny druhy zdraví!

 8. a ještě: naše malá čičolína se na horstečka již těší, jak ho povozí ve svém novém bagru. btw, čekáme již čičolínu II.

 9. gratulace veliká a ať se vám daří všem skvěle! Horst je překrásný jméno!:o)

 10. přeji Horstovi do života všechno nejlepší !

 11. Horst je velmi dobré jméno. Gratuluji k Horstovi i výběru jména.

 12. no.. nevim, jak do toho originalneji, takze proste vam obema gratuluji prevelice:)

 13. díky všem! snad jen allora by měla upřesnit, proč mě považuje za málo krásného či chytrého… :-)

 14. má míry tak akorát za zinina ženicha. zina s., už to vidím na pozvánkách:-))

 15. jsem snad říkala sedmýho ráno,ne?:))gratulujeme,přejeme vše nej celé vaší rodince!!!!

 16. Jsem rada, ze jsem byla zastoupena, ale priste, prosim, nedavejte Petrovi ty panaky. Lide si stezuji.

 17. Jen počkej, až si Horst přečte tenhle blog!

 18. mooc gratuluju! ať vám horstíček pěkně roste, ať je krásný po mamince a talentovaný po tatínkovi (nebo naopak, to je jedno:)

 19. Gratuluju!A už se těším na Horst bloguje :) )

 20. Upřesňuji – samozřejmě tě, Lobo, považuji za nesmírně krásného a neuvěřitelně chytrého! Ale F. je, uznej sám, kapku hezčí :)

 21. Koukám, že jsem prošvihl obrovskou událost. Tak sice opožděně, ale přeci jen velikánské gratulace!!! Na Horsta! Cheers!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>