Horst Jekyll a Horst Hyde

Kam se poděl ten starý dobrý lobo?

Vždycky, když se nějakému z mých oblíbených bloggerů narodil potomek, cítil jsem to jako újmu – místo vtipných článků z nejrůznějších asociálních večírků se začaly objevovat texty plné slov jako plena, brečí, očkování, dupačky, prdíky – a to většinou potenciál zábavnosti daného blogu nezvýšilo.

Takže se omlouvám; i když se snažím držet sebevíc, přeci jen asi i tento blog vstupuje do prdíkové éry. A je to tak správné.

Většina rodičů si zcela nekriticky myslí, že jejich potomek je nejhezčí a nejchytřejší široko daleko. Jsou to samozřejmě marné naděje; nezávislým a nezaujatým výzkumem jsem totiž došel k naprosto jednoznačnému závěru – nejhezčí a nejchytřejší široko daleko je právě Horst, a sotva to někoho může překvapit.

Už v porodnici mezi svými vrstevníky vyčníval jak Salma Hayek mezi děvětadevadesáti Jiřinami Bohdalovými a i světem protřelé sestry k jeho postýlce pořádaly nábožné výpravy. Zatímco všude kolem řvali androidi, vzniklí zkřížením člověka a hasičské sirény, Horst si zachovával důstojný klid.

Pouze v okamžicích, kdy byl s vývojem věcí opravdu silně nespokojen, se dokázal rozzuřit. To se poznalo tak, že pohrdlivě cukl levým koutkem úst a o milimetr zvedl obočí. To však nastalo všehovšudy třikrát, a příčinou byla příliš hlučná ukrajinská sestra (která následně sama podala žádost o propuštění).

Když jsme tedy v neděli jeli z porodnice domů, vezli jsme se na vlně radostného optimismu. Ještě v autě Horst vzorně spal, ještě pár chvil po příchodu do bytu byl v klidu, a pak nastala katarze. Některý ze siréních androidů ho zřejmě v porodnici kousl a přenesl na něj řvavou nákazu. A i když se nakonec Horst jakž takž polepšil, přeci jen to nebylo ono. Ve srovnání s bombardováním Hamburku to sice klidná noc byla, ale ve srovnání s čímkoliv jiným ne.

Trochu jsem se obával, že půjde o trvalý stav, ale snad jsem se zmýlil. Včera už siréna ječela svou výstražnou píseň jen několikrát a velmi krátce a noc byla celkem v pořádku. Uvidíme, co bude dál…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Horst Jekyll a Horst Hyde

 1. a nechybi mu nahodou ty vypravy prsatych sester – obdivovatelek? Nebo jeste hur, nezni jeho poplach jako „piiiiiiiiiiiivoooooooo“?!

 2. psice: myslím, že na nedostatek prsních podnětů si Horst stěžovat nemůže…

 3. katchaba: jsi zlá!
  Psice: ne, tak zní můj poplach…

 4. no jestli Jekyll je od slova „jek“ a Jekyll byl zrovna ten hodnej, tak se teda máte na co těšit:)

 5. …pohrdlivě cukl levým koutkem úst a o milimetr zvedl obočí…
  Že by se na Horstovi podepsal románový hrdina Jack Reacher?:o)

 6. PS. Jinak samozřejmě z celého srdce gratuluji k příchodu nového mesiáše aka drobátka Horstíka. (Napsala bych dříve, ale dovolená bez mobilu a netu na suché Sázavě mi nedovolila…)
  Drahé F. přeji mnoho zdraví, pohody a mléka a páně lobově trpělivost a nezkažený sluch při naslouchání čarovné hudby pláče miminkově:o)

 7. dalimil: to doufám:-)
  P~O: free child zone!
  sistr: já se nebojím ničeho!
  eleska: pochopitelně, pohádkové knížky přeskočíme a budu mu předčítat velkého Jacka v originále:-)

 8. „pohrdlivě cukl levým koutkem úst a o milimetr zvedl obočí“ – nenarodil se Ti Václav Klaus?

 9. endji: tyjo, ja si rikala, koho mi to pripomina…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>