Nic ke ztracení

Pokud vás to zajímá, mám dovolenou

Nevrlí důchodci mě nevraživě sledovali, protože dosud dokážu stát bez pomoci hole. Trvale unavené úřednice vyčerpaně zíraly zpoza neprůstřelných skel. Odněkud zdáli zavile vyli sveřepí šakali. Zkrátka běžné ráno na maloměstské poště, dvě minuty po otevření.

Přede mnou byli ve frontě jen tři lidé, použijeme-li toto označení hodně volně a s velkou mírou umělecké licence. Nejzajímavější byla asi ta odbarvená paní, která nahlas hovořila sama se sebou, ale jinak snad nebyla nebezpečná. Díval jsem se kolem sebe na ty krásné lidské typy, kupující si stírací losy, a cítil jsem radostné vzrušení.

Ani ne tak kvůli tomu, co se dělo kolem mě, ale spíše kvůli tomu, co jsem si šel vyzvednout. Dvě věci: nějaké lejstro od sociálky, to vem čert. Ale velký a krásný a dálkou vonící balík s logem Amazonu, to už člověku dokáže zpříjemnit den.

Tady mi dovolte, abych Amazonu udělal trochu reklamu. Ještě před prázdninami jsem si od nich objednal pár knih. Celkem promptně napsali, že mi je poslali – a pak se nic nedělo. S využitím nejmodernějších detektivních postupů (senzibilské kyvadélko, kuřecí žaludky) jsem dospěl k názoru, že zásilku ukradl někdo z pražské pošty, už proto, že se mi to nestalo poprvé.

Důkazy ovšem chyběly, a tak jsem napsal do Amazonu, že zásilka nedorazila. Chvíli jsem si korespondoval se dvěma jejich zaměstnanci (oba byli podle jmen Indové, což mě zarazilo), a pak Amazon nabídl následující řešení: Zásilku pošle znovu, a jako odškodné za to, že jsem na své knihy tak dlouho čekal, mi vrátí i peníze.

Což mě na jednu stranu těší a na druhou z toho mám špatný pocit, protože platí za chybu nějakého mongoloida z České pošty. Nu, abych to neprotahoval – zásilku jsem nechal tentokrát poslat už na svou maloměstskou adresu a všechno běželo hladce. Takže teď trávím čas takhle:

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Nic ke ztracení

 1. jéminkote, to je ale uťululučkej mučulínek. (škoda, že jste zkurvili život tím jménem.)

 2. moje řeč, Bivoj by se k němu hodil víc, já to řikala od začátku

 3. To zírámNo, to sice ani ne, ale všiml jsem si, že máte úplně stejnej přehoz jako my. Je vidět, že F. má vkus a že jsi hoden toho, abych to tady četl i nadále :) .

  Jen tak mimochodem, kluk je kus chlapa a vypadá spokojeně. To je dobře, tak se snažte ať mu to vydrží.

 4. pr démon: ale nezkurvili…
  týna: Bivoj je málo úderné!
  Jasper White: cože, ten přehoz není jediný svého druhu? sakra! :-)

 5. Zase jsi mě předběhl, šlaka!!
  (Původně jsem myslela jen na toho Childa, ale v podstatě jsi mě předběhl i s drahoceným potomstvem:o))

 6. Horst je pro můj prohlížeč neviditelný -to ho učíš pěkný věci :)

 7. Sranda bylo to focení…“Prosimtě! Mohl by se dívat na tu knihu??!!“ No, vysvětlete to miminovi. Naštěstí je dost poslušnej :o )

 8. amazon …litera proxima – nerad dělám někomu reklamu, ale moje starosti s objednávkami od amazonek rád svěřuji do jejich rukou … Mimochodem moje pozdní gratulace tobě a F. k příležitosti zrodu potomstva … ;)

 9. eleska: to je můj úděl!
  PedroPo: technologii stealth zvládnul hned po kojení!
  m725: i pozdní gratulace potěší!

 10. Užívejte si toho, že kde Horsta položíte, tam ho taky najdete! On se (i když se vám to teď nezdá) začne najednou hejbat a pak už to nejni prdel :-) ))
  (Jo a děti pak taky rády žerou knížky, tak si toho Childa schovej ;-) )

 11. pr démon: Co se Ti nelíbí na Horstovi?! Je to krásné tradiční české jméno, které zdobilo krále i prezidenty! ;o)

 12. Asi Horst dostává dobré palivo :)
  Jinak si važ toho, že má hned takhle zkraje zájem o knížky.

 13. Hm, tak ten prehoz mame aj my. Z toho je jasne ze tesko dostava celu vyplatu nielen odomna.

 14. lee childto nějaký pseudonym autora píšícího výhradně dětskou literaturu, že?
  Horstík vypadá, že už se na ty pohádky těší…

 15. to katchaba: až se začne hejbat, nebude muset F. už vytírat! já bych se toho nebála!
  lobo, F.: horst je krásný! a dle soustředěného pohledu na knihu to bude inteligent! jen mi ho pro zinu dobře vychovávejte, hlavně ať má sdostatek podnětů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>