Skloňování přídavných jmen

1. líný, 2. línější, 3. lobo

Ano, mám v psaní smutných příběhů prodlevu, ale dokážu to vysvětlit – unesli mě mimozemšťané, svlékli mě do naha, položili na ocelový stůl a pokořujícím způsobem vyšetřili. Nebo, lépe řečeno, najel jsem na dovolenkový režim.

Je to dovolená jiná než všechny ostatní. Nejsem v jednom kuse opilý, nemám na sobě kilogramy zaschlé směsi bahna a potu, spím po střechou. Zkrátka a dobře, už přes týden jsem s F. a Horstem doma a ještě do konce měsíce budu. Navzdory tomu, že Horst vpodstatě odmítá plakat, jde přeci jen o zkušenost trochu vysilující – sebekriticky přiznávám, že hlavně pro F., protože já se snažím spíše nepřekážet a být jen jakýmsi tušeným živitelem v pozadí.

Ještě poslední věc k Horstovi: Dnes mu byly na den přesně dva týdny, takže jsme usoudili, že je nejvyšší čas na to, aby poprvé zašel do hospody. Způsobil samozřejmě pozdvižení, ale po celou dobu se choval takřka vzorně, takže jsme stihli dojíst oběd bez jakéhokoliv potupného rychlého odchodu s řvoucím miminem v náručí.

Jak asi tušíte, maloměstské dovolenkové dny běží velmi líným tempem. Nejvzrušivější událostí je, když naší ulicí projede auto, nebo když obecní rozhlas upozorňuje na výkup králičích kožek. To se pak všichni sousedé seběhnou a navzájem si upřesňují detaily právě prožitého…

Konec klidu zřejmě nastane v sobotu, kdy kamarád-sklář pořádá na Eviččině chatě oslavu svých už-se-raději-neptejte-kolikátých narozenin. Zahájení světácky naplánoval už na patnáct ruma ruma. Tedy, patnáct nula nula. Brr!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Skloňování přídavných jmen

  1. Baryku, Ty zajdo, Tobě už bude 23?! :o ) Tak všechno!

    lobo: Horst je jednička! Doufám, že už si dělá poznámky a v dohledné době taky něco sepíše!

  2. uz jsem se lekla,ze bude v sobotu v 15 ruma ruma slavit Horst ctrnactideniny!

  3. baryk: mládí vydovádí? starosta prý chce kvůli tvojí oslavě povolat Lidové milice!
    emma: jasně že je, mám vykojený mozek!
    Psice: v sobotu už bude Horstovi pěkných osmnáct!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>